پیشنمایش کلاس

مسترکلاس هنر قصه گویی با نیل گیمن

نیل گیمن، در اولین کلاس آنلاین خود، چگونگی خلق ایده های جدید از دورن ذهنتان و ایجاد شخصیت های قابل باور و ساخت جهان های خیالی زنده را می آموزد.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۴ ساعت ۴۹ دقیقه
۱۹ قسمت
94 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

یک کتاب راهنمای قابل دانلود به همراه مباحث کلاس ارائه می‌شود که شامل اطلاعات تکمیلی، تمرینات نوشتن خلاق، و منابع قابل پرینت می‌شود.

این کتاب کار 94 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۴:۳۲
آشنایی با استاد نویسندگی جدیدتان
آشنایی با استاد نویسندگی جدیدتان

با استاد جدید خود آشنا شوید: نیل گیمن؛ یکی از پرکار ترین داستان سرایان عصر ما. او در این جلسه از کلاس، از دلایل علاقه اش برای آموزش به شما و همینطور تشویق شما به داستان سرایی تحت هر شرایطی می گوید.

۲۰:۱۱
حقیقت در داستان
حقیقت در داستان

یکی از ابزارهای اصلی ادبی استفاده از عنصر دروغ در یک داستان ساختگی برای بیان حقایق وجود انسان است. نیل به شما توضیح می دهد که چطور دنیای داستان خود را، هرچقدر هم عجیب و غریب باشد، برای خواننده قابل باور سازید.

۱۶:۱۴
منابع الهام
منابع الهام

به عقیده نیل حتی به داستان های قدیمی نیز می تواند رویکردی تازه داشت. بیاموزید که چطور منابع الهام مختص خود را داشته و از داستان منحصر بفرد خود را از دل تجربیات شخصی تان بیرون بکشید.

۱۴:۵۴
سبک خاص خود را پیدا کنید
سبک خاص خود را پیدا کنید

سبک خاص شما آن چیزی که موجب می شود یک نفر با خواندن متنی روی یک تکه کاغذ تشخیص دهد که این متن را شما نوشته اید. نحوه شکل دادن سبک خاص خود و غلبه بر ترس از اشتباه را بیاموزید.

۱۸:۰۸
داستان را شکل دهید
داستان را شکل دهید

در هر داستان ایده ی بزرگی وجود دارد. نحوه پیدا کردن ایده بزرگی که از نظر شما مفهوم داشته باشد و همینطور ایجاد تضاد و مخاطرات برای کاراکتر ها را بیاموزید.

۸:۰۵
تحلیل کتاب The Graveyard
تحلیل کتاب The Graveyard

نیل با استفاده از رمان مخصوص گروه سنی جوانان خود یعنی کتاب قبرستان، نشان می دهد که چطور انگیزه ها و نیات کاراکترها می توانند بلوک های اصلی ساختمان داستان باشند.

۱۴:۰۱
داستان کوتاه
داستان کوتاه

داستان کوتاه قالبی ایده آل برای ریسک پذیری است. نیل به شما آموزش می دهد که چطور صحنه ها و توصیفات خود را برای حداکثر تاثیرگذاری متمرکز سازید.

۱۴:۵۰
تحلیل داستان مارچ
تحلیل داستان مارچ

نیل با استفاده از داستان مارچ به عنوان نمونه، نشان می دهد که چطور با ایجاد تضاد برای شخصیت مثبت داستان می توانید روایت را گسترش داده و داستان را به یک اوج لذت بخش برسانید.

۲۵:۱۵
دیالوگ و کاراکتر
دیالوگ و کاراکتر

نیل به شما نحوه نوشتن دیالوگ های واقع گرایانه، گوش دادن و اعتماد کردن به کاراکترها را آموزش داده و تکنیک هایی برای جاودان ساختن کاراکترها در ذهن خواننده هایتان ارائه می دهد.

۱۵:۵۲
بررسی موردی کاراکتر: داستان اکتبر
بررسی موردی کاراکتر: داستان اکتبر

نیل تکنیکی برای جان بخشیدن به کاراکتر، از طریق قرار دادن وی در شرایطی غیرعادی که موجب ایجاد تنش می شود، آموزش می دهد.

۲۳:۰۱
خلق یک دنیا
خلق یک دنیا

با فلسفه نیل برای خلق یک دنیای جدید آشنا شوید. چگونگی ایجاد شرایط گیرا و قابل باور برای رمان، و اجتناب از اشتباهات رایجی که بسیاری از نویسنده های کم تجربه اسیر آن می شوند.

۱۰:۱۶
توصیفات
توصیفات

نیل تکنیک های خود برای جان بخشیدن به نثرهای توصیفی، شامل آغازهای سرد، لو ندادن اطلاعات، ایجاد بار احساسی، و انتخاب جزئیات به یاد ماندنی را به شما آموزش می دهد.

۱۸:۲۰
طنز
طنز

نیل نحوه استفاده از عنصر طنز در آثار خود را به شما نشان می دهد. او این کار را بررسی دقیق رمان خود به نام Anansi Boys انجام می دهد.

۱۳:۱۳
سبک
سبک

انتظارات خوانندگان کاملا وابسته به سبک است. نیل به شما نشان می دهد که چطور با داشتن درک مناسب از سبک داستان می توانید غافلگیری هایی لذت بخش برای مخاطبین خود رقم بزنید.

۲۷:۰۵
کامیک ها
کامیک ها

نویسندگان نباید به خاطر عدم توانایی در طراحی از کامیک ها دوری کنند. نیل فرآیند خود برای طرح زدن و نوشتن یک کامیک را، با استفاده از Sandman به عنوان نمونه، نشان می دهد.

۱۳:۳۵
مواجهه با مانع نویسندگان
مواجهه با مانع نویسندگان

برای هر نویسنده ای مواقعی پیش می آید که گیر کرده باشد. نیل در مورد سختی های زندگی یک نویسنده صحبت کرده و روش مواجهه و عبور از این مشکلات را آموزش می دهد .

۱۱:۲۶
ویرایش
ویرایش

نیل توصیه هایی در مورد فرآیند ویرایش، شامل اینکه چرا باید مدتی از یک پروژه دور ماند و دریافت بازخورد از خوانندگان مورد اعتماد، ارائه می دهد.

۱۲:۴۹
قواعدی برای نویسندگان
قواعدی برای نویسندگان

نیل طی صحبت در باب قواعدی برای نویسندگان، به مساله برقراری تعادل بین تواضع و اعتماد به نفس و همینطور لزوم داشتن نظم و تعهد به کار روزانه می پردازد.

۷:۵۱
مسئولیت های نویسندگان
مسئولیت های نویسندگان

نیل کلاس خود را با صحبت راجع به مسئولیت هایی که یک هنرمند نسبت به مخاطبین خود دارد و تاثیر آن روی انسان ها به پایان می برد.

نیل گیمن

آموزش روایت داستان

نیل گیمن، نویسنده بزرگ و تحسین شده، بیش از یک چهارم قرن را صرف نگارش داستان های تخیلی برجسته و جذاب کرده است. اکنون نویسنده آثری همچون Stardust ،Coraline و The Sandman رویکرد خود به داستان سرایی تخیلی را آموزش می دهد. از او چگونگی خلق سبک منحصر بفرد خود، توسعه ایده های اصلی، و جان بخشیدن به کاراکترهای خود را بیاموزید. با فلسفه نیل در مورد آنچه داستانی را شکل می دهد و دروازه ای به داستان های موجود در ذهنتان می گشاید آشنا شوید.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  آموزش روایت داستان توسط نیل گیمن را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross