پیشنمایش کلاس

مسترکلاس فیلمسازی مستقل با میرا نیر

میرا نایر، کارگردان نامزد اسکار، به شما روش‌های کارگردانی، عملکرد قوی در ساخت فیلم، به حداکثر رساندن بودجه ساخت فیلم و انتقال زیباهایی داستانی به زندگی را می آموزد.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۴ ساعت ۳۱ دقیقه
۱۷ قسمت
66 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

یک کتاب کار قابل دانلود به همراه مباحث کلاسی ارائه می‌شود که شامل جمع‌بندی دروس و اطلاعات تکمیلی می‌شود.

این کتاب کار 66 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۳:۵۴
آشنایی با استاد فیلمسازی جدیدتان
آشنایی با استاد فیلمسازی جدیدتان

با استاد جدید خود آشنا شوید: فیلمساز برجسته و صاحب عنوان، میرا نیر. در اولین جلسه کلاس میرا دو خصوصیتی که هر فیلمسازی باید داشته باشد مطرح می کند و اهمیت آن را برای مسیر فیلمسازی شما توضیح می دهد.

۱۳:۲۴
پی بردن به سبک خاص خودتان
پی بردن به سبک خاص خودتان

فلسفه میرا برای فیلمسازی مبتنی بر منحصر بفرد بودن و ساخت فیلم هایی است که فقط از شخص شما برمی آید. طرز شکل دادن مسیر خود، کسب مهارت و بهره بردن از منحصر بفرد بودنتان را بیاموزید.

۱۴:۱۳
پیدا کردن داستان
پیدا کردن داستان

میرا از اهمیت بهره گرفتن از فرهنگ و سیاست برای غنی کردن داستان سخن می گوید. راجع به اهمیت سرسختی، همکاری و بازخورد در تبدیل داستان به فیلمنامه بیشتر بدانید.

۱۹:۱۷
استفاده درست از بودجه مالی
استفاده درست از بودجه مالی

هرگز از مشکلاتی که با آن مواجه هستید صحبت نکنید . میرا به شما آموزش می دهد که چطور بعنوان یک فیلمساز مستقل، در عین محدود بودن بودجه، بیشترین بهره را از منابع خود ببرید.

۱۵:۳۵
انتخاب بازیگر
انتخاب بازیگر

رابطه بین بازیگر و کارگردان بر محوریت اعتماد است. نحوه انتخاب بازیگر مناسب و وادار کردن آن ها به بروز دادن روح واقعی خود را بیاموزید.

۲۳:۲۴
کارگردانی کردن بازیگرها
کارگردانی کردن بازیگرها

روش کارگردانی برای بازیگران کودک و بزرگسال،ایجاد رابطه طبیعی و صادقانه با بازیگرها، و بهره بردن از تمرین های پشت دوربین را بیاموزید.

۱۶:۵۴
کارگردانی ژست ها
کارگردانی ژست ها

میرا از روش های خود برای افزودن ژست های منحصر بفرد و انسانی به ایفای نقش بازیگران برای هرچه بیشتر کردن حس زندگی در صحنه صحبت می کند.

۱۷:۵۴
ورکشاپ صحنه، بخش ۱: خوانش و بخش بندی
ورکشاپ صحنه، بخش ۱: خوانش و بخش بندی

در بخش ۱ از ورکشاپ سر صحنه ی میرا، او دو بازیگر (یعنی «مادینا نالوانگا» و «فیلیپ لوسواتا») از فیلم «ملکه کاتوه» را مقابل دوربین می آورد تا طرز ساخت صحنه های احساسی سنگین را به شما آموزش دهد.

۱۶:۲۳
ورکشاپ صحنه، بخش ۲: تمرین اجرای صحنه
ورکشاپ صحنه، بخش ۲: تمرین اجرای صحنه

در بخش ۲ ورکشاپ، او با «مادینا نالوانگا» کار می کند تا طرز حمایت از بازیگر موقع ایفای نقش و آماده سازی آن ها از نظر احساسی برای صحنه را به شما نشان دهد.

۱۲:۴۲
ورکشاپ صحنه، بخش ۳: برداشت آخر
ورکشاپ صحنه، بخش ۳: برداشت آخر

در بخش ۳ ورکشاپ، او در مورد نحوه همکاری با «فیلیپ لوستاوا» و «مادینا نالوانگا» برای بهبود عمکردشان توضیح می دهد.

۲۱:۰۷
روایت داستان: «Monsoon Wedding»
روایت داستان: «Monsoon Wedding»

«Monsoon Wedding» برای میرا فرصتی بود تا تجربه روایت داستان بر اساس اتفاقاتی که طی بزرگ شدنش برایش افتاده بود داشته باشد. روش متعادل ساختن احساسات در داستان، جهت بیان هرچه بهتر حقیقت و ارتباط گرفتن با مخاطب گسترده را بیاموزید.

۲۱:۵۴
شکل دادن یک پالت بصری
شکل دادن یک پالت بصری

میرا در مورد ماهیت نقطه نظر بصری، چگونگی ارائه آن از طریق یک فهرست برداشت، و نحوه همکاری با تیمتان برای ارتقاء جنبه زیباشناختی فیلم توضیح می دهد.

۲۰:۳۹
کارگردانی سر صحنه
کارگردانی سر صحنه

شجاعت و سرزندگی دو عنصر حیاتی در فرآیند کاری میرا نیر هستند . توصیه های میرا در مورد آمادگی برای زندکی سر صحنه، مثلا نحوه هماهنگ شدن با عوامل ساخت فیلم و بازیگران و حفظ انرژی خلاقانه، را بشنوید.

۱۸:۲۴
کار با فیلمبردار
کار با فیلمبردار

به گفته میرا بهترین فیلمبردارانی که تا کنون با آن ها کار کرده است همچون «شاعران نور» هستند. روش پیدا کردن بهترین فیلمبردار برای فیلمتان و همکاری با وی جهت طراحی یک سبک سینمایی را بیاموزید.

۱۵:۱۶
تدوین
تدوین

از مزیت های همکاری نزدیک با تدوینگر حین ساخت فیلم با خبر شوید؛ و چگونگی استفاده از ریتم دادن به صحنه ها و ترکیب کردن آن ها را طی تدوین جهت تغییر حس و حال فیلم بیاموزید.

۱۷:۵۰
صدا و موسیقی
صدا و موسیقی

میرا فلسفه خود در مورد کارگردانی و تاثیر روی دیدگاه و قلب مخاطب با استفاده از موسیقی را بیان می کند. او توصیه هایی در مورد کار با آهنگساز ارائه داده و نحوه استفاده مناسب از سکوت بطور تاثیرگذار را به شما می آموزد.

۲:۲۰
داستان خود را روایت کنید
داستان خود را روایت کنید

میرا آخرین اندیشه های خود را به شما منتقل می کند و شما به این تشویق می کند که به تدریج داستان هایتان را در ذهنتان تحقق بخشید و راهی برای روایت آن ها به شخصی ترین حالت ممکن پیدا کنید.

میرا نایر

آموزش فیلمسازی مستقل

کارگردان نامزد اسکار، میرا نیر، رویکرد خود به فیلمسازی را بدین صورت توصیف می کند: قلب یک شاعر و پوست فیل. او که جایزه شیر طلایی را در کارنامه خود دارد و همواره در تلاش برای ساخت فیلم هایی عاری از سازش پذیری بوده است، در مسترکلاس خود، تاثیرگذاری با حداقل بودجه، گرفتن بهترین بازی از بازیگرها و نابازیگرها و مراقبت از فضای داستان را به شما می آموزد. داستانی روایت کنید که هیچکس به جز خودتان قادر به روایت آن نباشد.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  آموزش فیلمسازی مستقل توسط میرا نایر را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross