پیشنمایش کلاس

مسترکلاس فیلمسازی مستند با کن برنز

کن برنز، برنده ۵ جایزه امی، روند جلو بردن تحقیقات و روش های استفاده از قصه گویی های صوتی و تصویری برای انتقال تاریخ به درون زندگی واقعی را می آموزد.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۴ ساعت ۵۶ دقیقه
۲۶ قسمت
156 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

یک کتاب کار قابل دانلود به همراه مباحث کلاسی ارائه می‌شود که شامل جمع‌بندی دروس، تکالیف و اطلاعات تکمیلی می‌شود.

این کتاب کار 156 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۴:۳۶
آشنایی با استاد جدیدتان
آشنایی با استاد جدیدتان

با استاد جدید خود آشنا شوید: کارگردان برجسته و صاحب عنوان، کن برنز. او با شما از دلیل برگزاری این مسترکلاس و آنچه در این کلاس خواهید آموخت صحبت می کند و شما را تشویق به رها شدن از قید و بند قواعد و قوانین می کند.

۱۵:۱۴
چه باید کرد
چه باید کرد

تجربیات زندگی شما، اهدافتان، و اولین فیلم هایی که می سازید همه و همه دوران کاری شما بعنوان یک فیلمساز را شکل می دهند. فراز و نشیب های اولین فیلم کن و همینطور توصیه هایش در مورد هدایت فرآیند فیلمسازی را بشنوید.

۱۰:۲۱
انتخاب داستان
انتخاب داستان

کن با آوردن نمونه هایی از فایل پروژه های خود، طرز تشخیص موضوعات تاثیرگذار و فراگیری که روی مخاطب تاثیر می گذارند را به شما آموزش می دهد.

۱۳:۲۶
پیدا کردن داستان در دل سوژه
پیدا کردن داستان در دل سوژه

فرض کنید موضوع خود را انتخاب کرده اید، اما داستانی که می خواهید روایت کنید چیست؟ کن روش تحقیق جهت پی بردن به دیدگاه های مختلف، کشف داستان و مرتبط ساختن آن با واقعیت را به شما آموزش می دهد.

۹:۳۸
روایت یک داستان واقعی
روایت یک داستان واقعی

با نحوه شکل دادن داستان بر اساس دیدگاه های مخالف توسط کن و به تصویر کشیدن روایتی با مخاطب گسترده تر آشنا شوید.

۱۳:۳۸
پیش نویس فیلمنامه، ارائه و تامین بودجه
پیش نویس فیلمنامه، ارائه و تامین بودجه

برای فیلمسازی نیاز به علاقه شدید، تصویر ذهنی و البته پول دارید. کن با آوردن مثالی از The Civil War از اهداف و فرآیند نوشتن پیش نویس فیلمنامه صحبت نموده و نکاتی برای جهت دهی به روند تامین بودجه را به شما آموزش می دهد.

۱۴:۳۴
شکل دادن یک ساختار روایی مستند
شکل دادن یک ساختار روایی مستند

یک آغاز برجسته، بخشی میانی درگیر کننده و پایانی گیرا؛ این قواعد فیلمسازی باید در مورد ساخت مستند نیز رعایت شوند. بیاموزید که با شکل دادن چه نوع ساختاری می توانید مخاطبین خود را درگیر داستان کنید.

۱۲:۳۸
استفاده از مطالب آرشیوی بعنوان منبع
استفاده از مطالب آرشیوی بعنوان منبع

مطالب آرشیوی برخی از غنی ترین منابع موجود برای داستان سرایی هستند. اما چطور باید این حجم گسترده از امکانات را جهت دهی کرد؟ کن روش هایی را که طی دوران کاری خود بارها آزموده است برای بدست آوردن فایل های صوتی و تصویری نادر توضیح می دهد.

۹:۲۶
شکل دادن کاراکترهای غیر داستانی
شکل دادن کاراکترهای غیر داستانی

بیاموزید که چطور با پی بردن به سرگذشت کاراکتر، افزایش تضادها و اختلافات، و کنار گذاشتن قضاوت می تواند کاراکترهای غیرداستانی به یاد ماندنی به تصویر بکشید که تمام پیچیدگی های دنیای واقعی را در دل خود دارند.

۸:۰۸
بررسی موردی: بورد قسمت های جنگ ویتنام
بررسی موردی: بورد قسمت های جنگ ویتنام

کن با استفاده از بورد قسمت های مربوط به سری مستند جنگ ویتنام، استراتژی های خود برای تصویر کردن ساختار فیلم را به شما آموزش می دهد.

۱۸:۵۱
نوشتن فیلمنامه
نوشتن فیلمنامه

از دید کن، نوشتن فیلمنامه قدمی بسیار مهم برای سازماندهی و شکل دادن داستان فیلم و ساختار آن است. در این جلسه از کلاس، او نحوه استفاده از تمام ابزارهای روایی موجود، از مصاحبه ها تا روایت ها، در راستای شکل دادن فیلمنامه را به شما آموزش می دهد.

۱۴:۳۷
داستان سرایی بصری: تکنیک های سینمایی
داستان سرایی بصری: تکنیک های سینمایی

کن طرز استفاده از ابزارهای سینمایی مربوط به فیلمسازی داستانی را جهت برانگیزش احساسات و مفاهیم در تصاویر ثابت و متحرک یک مستند را آموزش می دهد.

۱۰:۲۳
داستان سرایی بصری: بررسی مورد «Unforgivable Blackness»
داستان سرایی بصری: بررسی مورد «Unforgivable Blackness»

کن با استفاده از تصاویری از یکی از فیلم هایش، Unforgivable Blackness، طرز کنار هم گذاشتن تصاویر و شکل دادن فیلم به گونه ای هنری جهت شکل دادن یک خط داستانی تاثیرگذار را به شما آموزش می دهد.

۸:۵۸
انتخاب سوژه های مصاحبه
انتخاب سوژه های مصاحبه

افرادی که برای مصاحبه انتخاب می کنید به فیلم شما جان می بخشند. کن چگونگی تشخیص و بهره گیری از سوژه های مناسب برای مستندتان را به شما آموزش می دهد.

۱۲:۰۷
انجام یک مصاحبه
انجام یک مصاحبه

با تکنیک های کن برای مصاحبه آشنا شوید تا بتواند بهتر با سوژه هایتان ارتباط بگیرید و تاثیرگذا ترین داستان هایشان را بشنوید.

۱۲:۲۴
بررسی موردی: هدایت یک مصاحبه چالش برانگیز
بررسی موردی: هدایت یک مصاحبه چالش برانگیز

همه مصاحبه ها خوب پیش نمی روند. کن با استفاده از تصاویر خام مربوط به فیلم The War، ماجرای یکی از دشوارترین مصاحبه های خود را تعریف کرده و نشان می دهد که چطور چهار کلمه ساده باعث شد این مصاحبه یکی از بهترین صحنه های آن فیلم شود.

۱۷:۰۹
فیلمبرداری غیرداستانی
فیلمبرداری غیرداستانی

برای ساختن یک فیلم فوق العاده نیازی به تیم بزرگی ندارید. کن روش انجام مصاحبه ها و گرفتن صحنه های فیلم با استفاده از یک تیم کوچک را به شما آموزش می دهد.

۱۵:۰۱
قدرت موسیقی
قدرت موسیقی

بیاموزید که چطور کن از موسیقی بعنوان یک ابزار قدرتمند داستان سرایی، در راستای افزودن لایه های روایی و برانگیختن اجساسات مخاطب استفاده می کند.

۱۰:۳۴
تدوین: فرآیند
تدوین: فرآیند

پس از تدوین Civil War، Baseball و Jazz، کن به فرآیندی رسید که بوسیله آن ویدئوهای ضبط شده خام را در کات نهایی جای دهد. با تکنیک های او برای رو به رو شدن با حجم زیادی از مطالب طی فرآیند تدوین آشنا شوید.

۱۰:۲۴
تدوین: قواعد
تدوین: قواعد

کن قواعدی را که طی چندین دهه تجربه تدوین برای خود شکل داده است به شما آموزش می دهد.

۱۸:۴۲
بررسی موردی تدوین: مستند جنگ ویتنام
بررسی موردی تدوین: مستند جنگ ویتنام

کن با استفاده از تصاویری از فیلم جنگ ویتنام که هرگز تا کنون به نمایش درنیامده بودند، نحوه هماهنگ سازی اجزاء داستان و شکل دادن فیلم در مرحله تدوین را به شما آموزش می دهد.

۹:۳۰
ضبط و استفاده از صدای روی تصویر
ضبط و استفاده از صدای روی تصویر

کن با آوردن نمونه هایی از فیلم های جنگ ویتنام و «The Roosevelts» مراحل استفاده از صدای رو تصویر و جهت دهی به استعداد ها را به شما آموزش می دهد.

۱۱:۲۰
طراحی صدا
طراحی صدا

برای غرق کردن مخاطب در فیلمتان، صدا یک عنصر کلیدی است. کن نحوه تشخیص و پی بردن به صداهای فوق العاده و بهره گیری از ابزارهای آوایی موجود را به شما آموزش می دهد.

۵:۱۲
مسئولیت هنرمند
مسئولیت هنرمند

فیلم قابلیت شکستن مرزها و پیوند دادن حوزه های مختلف جغرافیایی، زبانی و سیاسی را به یکدیگر دارد. کن به تجزیه و تحلیل نقش فیلمساز در جامعه و قدرت و تاثیرگذاری آنان بعنوان یک هنرمند می پردازد.

۶:۳۰
به اشتراک گذاشتن فیلمتان
به اشتراک گذاشتن فیلمتان

بخشی از هیجان فیلمسازی به اشتراک گذاشتن آن با دیگران است. نحوه ارتباط گرفتن با مخاطب، و قرار دادن فیلم خود در معرض تفسیر و بحث را بیاموزید.

۳:۰۳
از روی پرتگاه بپرید
از روی پرتگاه بپرید

کن شما را تشویق به کنار گذاشتن تردید و برداشتن گامی بلند در جهت ساخت فیلم مستندتان می کند.

کن برنز

آموزش فیلمسازی مستند

پس از رونمایی ازمستند کن برنز در سال ۲۰۱۷ به نام جنگ ویتنام بیش از ۳۹ میلیون بیننده را برای دیدن این نقاشی مصور از حقیقت تاریخ جذب خود کرد. در کلاس آنلاین فیلمسازی مستند، کن برنز چگونگی ساخت داستانی قابل پذیرش از سوی مخاطب را با استفاده از تحقیقات گسترده و اصولی از حقیقت هایی منحصربفرد را به شما می آموزد. از اولین مرحله ساخت مستند تا تدوین نهایی فیلم، کن تکنیک های مستند سازی خود را برای روشن گر شدن شما و دغدغه مند شدن شما برای حقیقت های زندگیتان آموزش می دهد.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  آموزش فیلمسازی مستند توسط کن برنز را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross