پیشنمایش کلاس

مسترکلاس هنر داستان کوتاه با جویس کارول اوتز

جویس کارول اوتس، اسطوره ادبیات، به شما آموزش می‌دهد که چگونه از طریق توسعه قلم خود و جست و جو در کتاب های تخیلی کلاسیک، نوشتن داستان های کوتاه را شروع کنید.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۴ ساعت ۳۲ دقیقه
۱۴ قسمت
66 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

یک کتاب کار همراه کلاس ارائه می‌شود که شامل تمرینات داستان کوتاه نویسی، نمونه‌های بازنویسی شده جویس و موارد مطالعاتی توصیه شده می‌شود.

این کتاب کار 66 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۳:۵۸
آشنایی استاد نویسندگی جدید شما
آشنایی استاد نویسندگی جدید شما

با استاد جدید خود آشنا شوید: جویس کارول اوتز، نویسنده بیش از ۵۸ رمان و هزاران داستان کوتاه و برنده جایزه ملی کتاب در ایالات متحده. جویس به شما خوش آمد گفته و به بررسی اهمیت همیشگی داستان های کوتاه می پردازد.

۲۱:۵۰
قواعد نوشتن داستان کوتاه
قواعد نوشتن داستان کوتاه

می خواهید بنویسید، اما چه موقع و چطور باید این کار را انجام دهید؟ جویس طرز نوشتن پیش نویس، بازبینی کردن و اشتراک گذاری کتابتان با دیگران را به شما آموزش می دهد. همچنین اشاره ای به پشت گوش انداختن نوشتن و چگونگی تعیین زمانی همیشگی برای نوشتن می کند.

۱۶:۴۴
مشاهده دنیا
مشاهده دنیا

ژورنال ها و یادداشت های روزانه روشی امتحان شده و مناسب برای بروز دادن احساسات شخصی و پی بردن به سبک منحصر بفردتان است. جویس برای اثبات این مساله به بررسی یکی از نوشته های روزانه ی Virginia Woolf می پردازد.

۱۱:۵۵
پی بردن به تابو و تاریکی
پی بردن به تابو و تاریکی

جویس توضیح می دهد که چطور با تفحص در باب تاریک ترین بخش های شخصیتی و گذشته تان می توانید مطالبی گیرا و تکان دهنده برای داستان هایتان پیدا کنید. همچنین به این روش می توانید مخاطب منحصر بفرد خود را بدست آورید.

۱۷:۴۷
ساختار و فرم
ساختار و فرم

بعضی از رویکردهای عملی جویس به ساختار داستان شامل مد نظر قرار دادن شکل کلی داستان در همان چند صفحه آغازین و نوشتن دیالوگ های یک طرفه است. او بخش هایی از داستان خود Heat را برای شما می خواند.

۱۲:۰۲
نوشتن از سوژه های آشنا
نوشتن از سوژه های آشنا

گذشته و خانواده تان منابعی سرشار از سوژه های داستانی هستند. جویس به شما نحوه ی بررسی تاثیرات دوران کودکی، مصاحبه با اعضای خانواده، و به یاد آوردن مکان های فیزیکی که تاثیری ماندگار روی شما داشته اند را آموزش می دهد.

۱۲:۰۴
ساختار روایت مینیاتوری
ساختار روایت مینیاتوری

جویس به بررسی روایت های مختصر، که تنها نیاز به چند صفحه دارند، و نوع زبان و ساختار مورد نیاز آن ها می پردازد. او بعنوان نمونه بخش هایی از داستان The Use of Force اثر ویلیامز کارلوس ویلیامز را می خواند.

۸:۱۱
مونولوگ کوتاه
مونولوگ کوتاه

نوشتن مونولوگ گامی بسیار مفید برای خلق یک رمان، و همینطور تمرینی مناسب برای تفحص در باب نقطه نظر کاراکترهایی است که با شما فرق دارند. جویس از داستان مونولوگی خود Lethal به عنوان نمونه استفاده می کند.

۱۵:۴۸
بررسی داستان ?Where are you Going, Where Have You Been
بررسی داستان ?Where are you Going, Where Have You Been

جویس به صحبت در مورد منبع الهام یکی از مشهورترین و پرفروش ترین آثارش و نحوه ی نوشتن آن می پردازد. مواردی از جمله انتخاب نقطه نظر کاراکتر اصلی و اینکه چطور انتخاب زاویه دید مناسب می تواند برای داستان شما مفید باشد.

۱۰:۱۱
خواندن و بررسی نوشته
خواندن و بررسی نوشته

چطور باید به هدف پیدا کردن ایده های جدید و یادگیری از نویسندگان مورد تحسین خود یک مطلب را بخوانید؟ جویس در مورد چگونگی خواندن بعنوان یک نویسنده صحبت می کند.

۱۲:۲۲
ورکشاپ نویسندگی: Indian Camp
ورکشاپ نویسندگی: Indian Camp

جویس همراه با دو تن از دانشجویانش، لیندزی اسکیلن و کوری آرنولد، به مطالعه داستان Indian Camp اثر ارنست همینگوی می پردازند. آن ها کتاب را دقیقا به همان روشی که جویس در کلاس های دانشگاهی اش انجام می دهد بررسی می کنند.

۲۵:۴۴
ورکشاپ بازبینی: Labor Day
ورکشاپ بازبینی: Labor Day

جویس یک ورکشاپ با محوریت داستان Labor Day به نویسندگی یکی از دانشجویانش، یعنی لیندزی، برگزار می کند.

۲۸:۲۴
ورکشاپ بازبینی: Near Death
ورکشاپ بازبینی: Near Death

جویس یک ورکشاپ با محوریت داستان Near Death به نویسندگی یکی از دانشجویانش، یعنی کوری، برگزار می کند.

۴:۱۱
جمع بندی کلاس
جمع بندی کلاس

جویس سخنان پایانی خود را بیان می کند؛ اینکه چگونه جایی برای نوشتن پیدا کنید که برایتان الهام بخش باشد و مهم تر اینکه همواره از کاری که می کنید لذت ببرید.

جویس کارول اوتز

آموزش نوشتن داستان کوتاه

جویس کارول اوتز، نویسنده چندین داستان تخیلی ماندگار در دوره‌ای که در آن به سر می‌بریم، تاکنون ۵۸ رمان و صد ها داستان کوتاه، مقاله و از خود به جا گذاشته است. هم اکنون این نویسنده پرافتخار و استاد نویسندگی خلاق در دانشگاه پرینستون به شما می‌آموزد که چگونه به غریزه داستان‌گوی خود نفوذ کنید. از تجربیات خود ایده‌ بیرون بکشید، با ساختار داستان دست به آزمایش و تجربه بزنید و توانایی خلق کردن را در خود بهتر کنید، خط به خط و جمله به جمله.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  آموزش نوشتن داستان کوتاه توسط جویس کارول اوتز را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross