پیشنمایش کلاس

مسترکلاس کمدی با جاد آپاتو

جاد آپاتو نحوه نوشتن فیلمنامه، روند کارگردانی، و تهیه کنندگی را برای ساخت فیلم های کمدی به شما می آموزد.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۶ ساعت 07 دقیقه
30 قسمت
55 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

یک کتاب کار قابل دانلود به همراه مباحث کلاسی ارائه می‌شود که شامل جمع‌بندی دروس و اطلاعات تکمیلی می‌شود.

این کتاب کار 55 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۵:۲۸
آشنایی بیشتر با جاد
آشنایی بیشتر با جاد

با استاد جدید خود آشنا شوید: نویسنده، کارگردان، تهیه کننده و اعجوبه ی استندآپ کمدی، جاد آپاتو. جاد در اولین جلسه از کلاس خود در مورد آنچه خواهید آموخت، دلیل برگزاری این مسترکلاس، و اینکه چرا اکنون بیش از هر زمان دیگری به کمدی نیاز داریم صحبت می کند.

۱۷:۳۵
سرگذشت جاد
سرگذشت جاد

جاد داستان ها و درس هایی که از یک عمر فعالیت در زمینه کمدی آموخته را به اشتراک می گذارد. از علاقمند شدنش به کمدی، مصاحبه با اسطوره های کودکی اش، و تبدیل شدن از یک ظرف شور به سازنده فیلم های پرفروش هالیوودی بشنوید.

۲۱:۰۳
نوشتن استند آپ کمدی
نوشتن استند آپ کمدی

نظریه جاد در مورد استندآپ کمدی بسیار ساده است: هرچه بیشتر راجع به مسائل شخصی صحبت کنید، بامزه تر هستید. راه و روش پیدا کردن، نوشتن و بهسازی مطالب بسیار خنده دار بر اساس تجربه های شخصی تان را بیاموزید.

۱۷:۳۲
اجرای استند آپ کمدی
اجرای استند آپ کمدی

اجازه ندهید استرس یا بی تجربگی مانع قدم گذاشتن شما روی صحنه شود. جاد به شما آموزه هایی در مورد درگیر کردن تماشاچیان، غلبه بر ترس روی صحنه و پی بردن به ارزش هر اجرا ارائه می دهد.

۱۳:۲۰
تبدیل زندگی به داستان
تبدیل زندگی به داستان

بسیاری از خنده دار ترین و به یادماندنی ترین داستان های جاد برگرفته از زندگی شخصی اش هستند. اما زندگی واقعی تنها یک عنصر تشکیل دهنده است. جاد روش هایی برای بررسی زندگی شخصی تان، تشخیص لحظات خنده دار، و استفاده از آن ها بعنوان نقطه عطف داستان های کمدی به شما آموزش می دهد.

۱۱:۰۸
بررسی موردی: تبدیل زندگی به داستان
بررسی موردی: تبدیل زندگی به داستان

جاد پس از بررسی دو پروژه که برگرفته از زندگی شخصی هستند، آموزه هایی ارزشمند در مورد چگونگی خلق داستان هایی خنده دار، دلنشین و درگیر کننده ارائه می دهد.

۲۰:۳۹
خلق خط داستانی کمدی
خلق خط داستانی کمدی

به عقیده جاد هنگام نوشتن باید کمدی خود را همانند یک درام در نظر بگیرید. در این قسمت او روش خود برای وارد کردن عنصر روح و طنز به هرآنچه می نویسد را آموزش می دهد.

۱۷:۵۰
شکل دادن فیلم ها، بخش ۱
شکل دادن فیلم ها، بخش ۱

جاد روش خود برای رمزگشایی از ساختار داستان را آموزش داده و قالب ابتدایی مورد استفاده در بسیاری از پروژه هایش را به اشتراک می گذارد.

۱۳:۳۰
شکل دادن فیلم ها، بخش ۲
شکل دادن فیلم ها، بخش ۲

جاد به شما چگونگی نهایت بهره گیری از صحنه های آغازین و استفاده از «صحنه های مجزا» جهت کسب حداکثر تاثیر کمدی را به شما آموزش می دهد.

۱۹:۲۶
فرآیند نوشتن: پیش نویس اولیه
فرآیند نوشتن: پیش نویس اولیه

جاد به توضیح گام به گام فرآیند خود برای روی کاغذ آورد ایده های صحنه، خلق طرح داستان، و مقرر ساختن اهداف منطقی برای پیش نویس اولیه می پردازد.

۵:۵۸
عادات نوشتن
عادات نوشتن

پر کردن یک کاغذ سفید حتی برای جاد هم فرآیندی ترسناک است. با عادات جاد برای پیدا کردن روند و سپردن کنترل به ذهن خلاق آشنا شوید.

۱۳:۰۶
کاراکتر، بخش ۱
کاراکتر، بخش ۱

در قلب هر کمدی فوق العاده، کاراکترهایی شگفت انگیز وجود دارند. جاد از یکی از ابزارهای سری خود هنگام جست و جو به دنبال منبع الهام برای کاراکتر پرده برمی دارد. علاوه بر این او به شما خلق کاراکترهایی گیرا، قابل باور و بامزه را از طریق مسائل روانشناختی، نفسانی و احساسی آموزش می دهد.

۱۱:۱۹
کاراکتر، بخش ۲
کاراکتر، بخش ۲

بیاموزید که چطور با طراحی محیطی مناسب و حضور قدرتمند کارکتر در آن ها می توانید بیش ترین حالت طنز را از کاراکترهای خود بگیرید.

۱۲:۵۵
دیالوگ
دیالوگ

همیشه یک شوخی واقعی برای مخاطب جذاب تر است. بیاموزید که چطور از مقاصد، ترس ها و عناصر شخصیتی کاراکتر برای خلق دیالوگ هایی واقع گرایانه و بامزه استفاده کنید .

۱۱:۳۳
نکاتی در مورد نوشتن برای تلوزیون
نکاتی در مورد نوشتن برای تلوزیون

نوشتن یک فصل کامل سریال برای تلوزیون فرآیندی طاقت فرسا است. جاد به شما نشان می دهد که چطور با نوشتن در این قالب منحصر بفرد آشنا شوید، و همراه با همکاران خود یک خط داستانی برای یک فصل کامل را شکل دهید.

۱۱:۴۸
کار روی فیلمنامه ها، بخش ۱
کار روی فیلمنامه ها، بخش ۱

همکاری جنبه ای اساسی از فرآیند خلاقانه جاد است. بیاموزید که چطور می توانید با استفاده از داده های بدست آمده از دوستان و همکاران خود پروژه های خود را به سطح بالاتری ببرید.

۸:۳۱
کار روی فیلمنامه، بخش ۲
کار روی فیلمنامه، بخش ۲

مهم ترین بخش در فیلمنامه نویسی، بازنویسی است. جاد به بررسی نقش بنیادین بازنویسی ها در پروژه هایش و اینکه چطور آنقدر نوشته اش را بهسازی می کند تا به تصویر ذهنی مد نظر برسد می پردازد.

۷:۳۷
انتخاب بازیگر
انتخاب بازیگر

انتخاب بازیگر عنصری اساسی برای جان بخشیدن به یک کاراکتر است. جاد فرآیند خود برای پیدا کردن بازیگران مناسب و اجرای تست های بازیگری بطوری که فرد را ترغیب به بداهه سازی و همکاری کند را توضیح می دهد.

۱۲:۴۶
کار با بازیگران
کار با بازیگران

جاد راه و روش خود برای کار با بازیگران را توضیح داده و روش های مورد استفاده اش برای گرفتن بهترین بازی از آن ها را نشان می دهد .

۷:۳۹
توصیه هایی برای بازیگران
توصیه هایی برای بازیگران

روش هایی برای مبهوت کردن مصاحبه کنندگان در تست بازیگری بعدی خود بیاموزید. جاد به توضیح باید ها و نباید ها برای بازیگرانی که نقش های جدید را امتحان می کنند می پردازد.

۶:۵۶
کارگردانی: لحن
کارگردانی: لحن

مهم ترین نکته در کارگردانی کمدی ایجاد و حفظ لحن و آهنگ مختص خودتان است. جاد در این قسمت به بررسی اجزاء اساسی فیلمسازی پرداخته و در مورد مراحل لازم جهت انتقال تصویر ذهنی مد نظر به همکارانتان توضیح می دهد.

۱۴:۳۴
کارگردانی: ساختن کمدی
کارگردانی: ساختن کمدی

هیچ دلیلی برای نساختن چیزی وجود ندارد. جاد به رمزگشایی فرآیند کارگردانی پرداخته، در مورد اینکه چطور به خود فیلمسازی آموخته توضیح می دهد و قواعدی به شما آموزش می دهد که بتوانید به کمک آن همیشه چیزی که مد نظر دارید را ضبط کنید.

۱۰:۵۸
بررسی های موردی: بداهه سازی
بررسی های موردی: بداهه سازی

جاد با استفاده از بعضی صحنه های مورد علاقه اش بعنوان نمونه، نشان می دهد که چطور می توان با استفاده از بداهه سازی تعامل هایی خنده دار و قابل باور بین کاراکترها را ضبط کرد.

۹:۳۸
تکامل یک صحنه: «Knocked Up»
تکامل یک صحنه: «Knocked Up»

خیلی چیزها از فیلمنامه تا روی صحنه تغییر می کنند. در این قسمت جاد نگاهی دقیق به یکی از صحنه های Knocked Up خواهد داشت و نشان می دهد که چطور خود و بازیگرانش توانستند کلمات نوشته شده ی او را جان ببخشند.

۹:۴۰
تدوین و تست فیلم ها، بخش ۱
تدوین و تست فیلم ها، بخش ۱

جاد توصیه هایی در مورد تدوین فیلم ها ارائه داده و نشان می دهد که چطور می توانید از فرآیند تست کردن جهت تاثیرگذارتر و بامزه تر کردن پروژه های خود استفاده کنید.

۹:۵۶
تدوین و تست فیلم ها، بخش ۲
تدوین و تست فیلم ها، بخش ۲

جاد به تفحص در مورد چگونگی بهبود پروژه ها از طریق تست کردن پرداخته و توصیه هایی حرفه ای در مورد حصول حداکثر طنز از صحنه ها ارائه می دهد.

۱۰:۵۶
موسیقی در کمدی
موسیقی در کمدی

یک موسیقی متن بد می تواند فیلم را نابود کند. با برخی از اشتباهات رایج در موسیقی فیلم کمدی آشنا شده و نحوه اجتناب از آن ها را بیاموزید.

۱۳:۲۰
ارائه
ارائه

همه باید پروژه خود را خوب ارائه دهند، حتی جاد آپاتو. جاد در مورد آنچه هنگام شنیدن ارائه ی یک پروژه به آن دقت می کند توضیح داده و تکنیک هایی که شخصا هنگام ارائه ی یک پروژه از آن ها استفاده می کند را آموزش می دهد.

۱۵:۵۸
موفقیت در صنعت برنامه های نمایشی
موفقیت در صنعت برنامه های نمایشی

صنعت برنامه های نمایشی عرصه ای رقابتی است. در این قسمت جاد به توضیح کارهایی که می توانید برای شاخص و موفق شدن در این صنعت انجام می دهد می پردازد.

۴:۳۴
جمع بندی کلاس
جمع بندی کلاس

جاد آپاتو کلاس خود را با چند توصیه پایانی به اتمام می رساند: ریسک پذیر باشید، جرأت بروز دادن خود را داشته باشید، و شروع به نوشتن جوک کنید؛ چون او قرار نیست برای شما جوک بنویسد.

جاد آپاتو

آموزش کمدی

این یک شوخی نیست: جاد آپاتو در سن ۱۵ سالگی در یک باشگاه کمدی مشغول به ظرفشویی شد تا بتواند بازی ها را از نزدیک ببیند. و اما امروز این نابغه کمدی که موفقیت را با اثرهایی همچون The 40-Year-Old Virgin ،Knocked Up ،Bridesmaids و Freaks and Geeks پشت سر گذاشته است. در اولین کلاس آنلاین جاد، برنده جایزه امی به شما می آموزد چگونه داستان های خنده دار و کمدی خلق کنید، استند آپ فوق العاده بنویسید، و فیلم هایی را بسازید که مخاطب را به خنده وادار کند.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  آموزش کمدی توسط جاد آپاتو را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross