پیشنمایش کلاس

مسترکلاس اکتشافات فضایی با کریس هدفیلد

فرمانده سابق ایستگاه فضایی بین‌المللی در بیش از ۲۸ مبحث درسی، علوم مربوط به اکتشاف فضا و آن چیزی که در آینده باید انتظار آن را داشته باشید می‌آموزد.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۷ ساعت ۴۸ دقیقه
۲۹ قسمت
97 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

برای جمع‌بندی دروس، تکالیف و فوتوکوپی دست‌نوشته‌هایی که کریس به همراه خود به فضا برد کتاب کار را دانلود کنید.

این کتاب کار 97 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۲:۴۲
آشنایی با کریس هدفیلد
آشنایی با کریس هدفیلد

کریس هدفیلد، یک فضانورد بازنشسته و فرمانده سابق ایستگاه فضایی بین المللی است. کریس در اولین کلاس آنلاین خود در مورد چیره شدن بر غیرممکن ها و اکتشاف فضا صحبت می کند.

۱۹:۵۰
آموزش فضانورد
آموزش فضانورد

برای تبدیل شدن به یک فضانورد، باید تبدیل به یک متخصص در همه زمینه ها شوید. کریس هدفیلد به بیان تمام زمینه های کاری یک فضانورد، از آموزش فضانوردی گرفته تا مهارت های رهبری برای بقا تحت شرایط سخت می پردازد.

۲۰:۴۲
راکت ها چگونه کار می کنند
راکت ها چگونه کار می کنند

کریس به توضیح عملکرد بخش های اساسی یک راکت، اصول فیزیکی پرتاب یک فضاپیما به بیرون از جو زمین، و سیر تحولی راکت ها از هر ماموریت به ماموریت دیگر می پردازد.

۱۴:۱۱
پرتاب چه حسی دارد
پرتاب چه حسی دارد

تنها چند صد انسان تا کنون به فضا پرواز کرده اند. کریس به توضیح احساسات یک فضانورد در روز پرتاب و حالت جسمانی وی هنگام ترک زمین می پردازد.

۶:۴۱
نیروی پسای اتمسفر
نیروی پسای اتمسفر

کریس به تجزیه و تحلیل معادله نیروی پسا پرداخته و چگونگی طراحی راکت ها برای چیره شدن بر بزرگ ترین مانع پرتاب به فضا، یعنی اتمسفر، را توضیح می دهد.

۲۳:۵۱
مکانیک مداری
مکانیک مداری

کریس با بیان مثال هایی آشنا، همچون رانندگی با ماشین و پریدن از روی تخته شیرجه، قوانین مکانیک مداری و تاثیر آن بر ناوبری در پروازهای فضایی را توضیح می دهد.

۲۰:۵۹
سوخت و نیروی محرکه
سوخت و نیروی محرکه

کریس به تشریح نکات مثبت و منفی انواع مختلف سوخت راکت ها، همچون سوخت های مایع، سوخت جامد و گازهای یونیزه شده می پردازد.

۱۸:۱۹
راکت ها: بهای اکتشاف
راکت ها: بهای اکتشاف

راکت ها و پرواز فضایی به معنی واقعی کلمه خطرناک هستند. طرز کنار آمدن فضانوردان با ترس و تراژدی را، درست مانند آنچه بعد از مرگ دوست کریس برایش پیش آمد، بیاموزید.

۱۹:۴۲
فضاپیما ها: طراحی کپسول
فضاپیما ها: طراحی کپسول

همچنان که کریس به تحلیل طراحی فضاپیماهای آپولو، جمینی، فرودگر قمری و سویوز می پردازد، با نکات مثبت و منفی مدل کپسولی برای انتقال انسان به فضا آشنا شوید.

۱۸:۳۳
فضاپیماها: شاتل ها و فراتر
فضاپیماها: شاتل ها و فراتر

دو سوم از کسانی که تا کنون به فضا رفته اند سوار بر شاتل فضایی به آنجا رسیده اند. کریس به بررسی طراحی شاتل، تاثیر قابلیت استفاده مجدد و سیر تحول فضاپیماها در طول زمان می پردازد.

۱۳:۳۵
فضاپیماها: سیستم های ناوبری و متغیرهای انسانی
فضاپیماها: سیستم های ناوبری و متغیرهای انسانی

با روش استفاده فضانوردان از ستاره ها، سیارات و ابزارها برای درک موقعیت مکانی فضاپیمای خود، جهت گیری آن و مسیر پیش گرفته آن آشنا شوید.

۲۱:۰۴
فضاپیماها: هدایت به سمت ایستگاه فضایی بین المللی
فضاپیماها: هدایت به سمت ایستگاه فضایی بین المللی

درست مثل رقص باله توسط یک فیل! کریس شما را با فرایند رساندن فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی، پهلو گیری، و آغاز ماجراجویی درست روی بزرگ ترین لابراتوار در آسمان آشنا می کند.

۲۲:۲۴
ایستگاه فضایی بین المللی: طرح اولیه، طراحی و ساخت
ایستگاه فضایی بین المللی: طرح اولیه، طراحی و ساخت

ساخت ایستگاه فضایی بدون گرد هم آمدن تیم هایی از سراسر دنیا امکار پذیر نبود. کریس به بیان جزئیات ساخت ایستگاه فضایی بین المللی و بیان مفهوم اکتشاف اشتراکی می پردازد.

۱۲:۳۹
ایستگاه فضایی بین المللی: سیستم های پشتیبانی حیات
ایستگاه فضایی بین المللی: سیستم های پشتیبانی حیات

در مورد سیستم های مختلفی که فضانوردان را در ایستگاه فضایی بین المللی زنده نگه می دارند و همینطور تحول و تکامل کارکرد این سیستم ها همزمان با فراتر رفتن انسان ها در فضا بیشتر بدانید.

۱۳:۰۲
ایستگاه فضایی بین المللی: آزمایش ها
ایستگاه فضایی بین المللی: آزمایش ها

کریس به برخی آزمایش هایی که هم اکنون در ایستگاه فضایی در حال انجام هستند اشاره نموده و توضیح می دهد که چطور فضانوردان طرز انجام آزمایش ها را به نمایندگی از دانشمندان روی زمین می آموزند.

۱۱:۲۳
فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی
فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی

کریس به توضیح افتخار و مسئولیت بزرگ فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی، رده بندی اولویت های رهبری پرداخته و آنچه برای انجام مناسب چنین مسئولیت سنگین و ویژه ای نیاز است را توضیح می دهد.

۱۰:۰۳
آموزش و یادگیری: تک صفحه ای ها
آموزش و یادگیری: تک صفحه ای ها

آماده شدن برای پرواز فضایی به معنی فراگیری حجم بسیار زیادی از اطلاعات است. با روش کریس برای استفاده از مجموعه ای از خلاصه های تک صفحه ای برای به خاطر سپردن طرز کار با سیستم های پیچیده طی پروازهای فضایی خود آشنا شوید.

۱۸:۴۵
سیر تکاملی و عملیات کنترل ماموریت
سیر تکاملی و عملیات کنترل ماموریت

بی دلیل نبود که اولین کلمات مخابره شده از سطح ماه خطاب به کنترل ماموریت بود. با روش کار کنترل ماموریت و نقش حیاتی آن در موفقیت ماموریت های فضایی آشنا شوید.

۱۷:۵۷
لباس مخصوص راهپیمایی فضایی
لباس مخصوص راهپیمایی فضایی

کریس به توضیح کامل EMU (واحد متحرک بیرون از وسیله) پرداخته و بیان می کند که چطور این لباس می تواند فضانوردان را حین راهپیمایی های فضایی زنده نگه دارد.

۱۴:۲۹
راهپیمایی فضایی
راهپیمایی فضایی

کریس با توصیف نقش مهم تیم های پشتیبانی روی زمین و همینطور داخل فضاپیما، به بیان چالش های جسمانی و ذهنی راهپیمایی فضایی می پردازد.

۱۷:۳۲
آموزش راهپیمایی فضایی
آموزش راهپیمایی فضایی

کریس به توضیح تجربیات شخصی خود در مسیر یادگیری راهپیمایی فضایی در شبیه سازی های زیرآب پرداخته و تاکید ویژه ای روی کسب اعتماد به نفس در مانوور و نظارت بر عملکرد لباس مخصوص دارد.

۱۶:۱۵
راهپیمایی فضایی: فضا و دیدگاه
راهپیمایی فضایی: فضا و دیدگاه

با نگاه کردن از بالا به کره زمین چه می توان فهمید؟ کریس تاثیر پروازهای فضایی بر دیدگاه ما انسان ها را توضیح داده و همینطور چگونگی کاربرد این پروازها برای حفظ و نگهداری زمین و انسان را بیان می کند.

۱۹:۲۱
آموزش و یادگیری: شبیه سازی ها
آموزش و یادگیری: شبیه سازی ها

کریس ساز و کار شبیه سازی ها را به شما آموخته و در مورد طرز فکری که باید برای فراگیری هرچه بیش تر از شبیه سازی داشته باشید، و همینطور چگونگی آماده سازی فضانوردان برای بدترین شرایط صحبت می کند.

۲۰:۰۷
چگونه به مریخ برسیم
چگونه به مریخ برسیم

کریس به بیان چالش های فنی و اجتماعی موجود برای رسیدن به مریخ، شامل مسیر ایده آل پرواز، اصول فیزیکی کاهش سرعت در نزدیکی مریخ و فرود روی آن، و همینطور ریسک زندگی انسان برای رسیدن به مریخ می پردازد.

۱۶:۰۷
زندگی روی سیاره ای دیگر
زندگی روی سیاره ای دیگر

کریس نیازها و ملزمات ابتدایی برای زندگی روی یک سیاره دیگر را توضیح می دهد. در مورد ملزومات پرورش غذا روی مریخ، محافظت از خودمان در برابر المان های محیطی و وفق دادن خود با جاذبه بیش تر بدانید.

۷:۱۲
بهره گیری از منابع موجود در محل
بهره گیری از منابع موجود در محل

اگر بتوانیم به سلامت به مریخ برسیم، بهره گیری از منابع موجود در محل می تواند به زنده ماندن ما در آنجا کمک کند. کریس به تجزیه و تحلیل فرایند ساباتیه برای ساخت هیدروژن، اکسیژن و متان روی مریخ می پردازد.

۱۵:۰۵
کاوش در مریخ، زمین شناسی و ستاره زیست شناسی
کاوش در مریخ، زمین شناسی و ستاره زیست شناسی

کریس توضیح می دهد که چطور زندگی روی مریخ می تواند درک ما ار جهان هستی را عمیق تر کرده و جایگاه ما در آن را نشان دهد. با فرایند کار با ربات ها برای ساخت یک پایگاه روی مریخ آشنا شوید.

۱۱:۳۳
نتیجه گیری: آینده اکتشافات
نتیجه گیری: آینده اکتشافات

کریس در سخن های پایانی خود به صحبت در مورد ماهیت چرخه ای اکتشافات انسانی و جایگاه زمین در فضای بیکران می پردازد.

۲۴:۰۱
سرگذشت کریس
سرگذشت کریس

کریس داستان شخصی خود در مسیر تبدیل شدن به یک فضانورد را تعریف نموده و توصیه هایی در مورد رسیدن به اهداف شخصی، فارغ از هرآنچه زندگی سر راهتان قرار بدهد، ارائه می کند.

کریس هدفیلد

آموزش فضانوردی

گاهی اتفاقات غیرممکن رخ می دهند. کریس هدفیلد در ۹ سالگی می دانست که می خواهد به فضا برود. او نهایتا سه بار به فضا رفت و فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی لقب گرفت. کریس هدفیلد در مسترکلاس خود آنچه برای کاوش در فضا لازم دارید و آنچه در انتظار مکاشفان فضایی است به شما آموزش می دهد. دانش فضانوردی، زندگی همانند یک فضانورد، و اینکه پرواز در فضا چطور نظرتان در مورد زندگی روی کره زمین را تغییر می دهد از او بیاموزید.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  بسیار عالی و فوق العاده😍🪐

  آموزش فضانوردی توسط کریس هدفیلد را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross