پیشنمایش کلاس

مسترکلاس خبرنگاری تحقیق محور با باب وودوارد

در ۲۴ مبحث درسی گوناگون، از طریق بزرگترین روزنامه ‌نگار این دوره بیاموزید که چگونه می‌توانید حقیقت را آشکار کنید.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۴ ساعت ۳۳ دقیقه
۲۴ قسمت
52 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

یک کتاب کار به همراه مباحث درسی ارائه می‌شود که شامل جمع‌بندی دروس، تکالیف و موارد تکمیلی دروس است.

این کتاب کار 52 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۶:۱۹
آشنایی با باب وودوارد
آشنایی با باب وودوارد

با استاد جدید خود آشنا شوید: باب وودوارد. در این قسمت باب به بررسی نقش حیاتی خبرنگاری در دوران کنونی می پردازد. به عقیده او هیچ حد و مرزی در جست و جو برای آنچه او بهترین نسخه قابل حصول از حقیقت می داند وجود ندارد.

۱۰:۲۱
اصول راهبردی
اصول راهبردی

اصول راهبردی باب شما را به فراتر رفتن از حاشیه امنیت، شکل دادن مسیر مختص خود، و کنار گذاشتن نقطه نظرها و جانبداری های سیاسی هنگام نوشتن یک گزارش وا می دارد.

۹:۴۵
پیدا کردن داستان
پیدا کردن داستان

باب در مورد آنچه یک داستان خبری جذاب و گیرا را شکل می دهد صحبت می کند. او شما را به پذیرا بودن نسبت به تغییرات تشویق می کند، چرا که شاید داستان بهتری در پس آن باشد.

۱۹:۰۶
تحلیل مصاحبه وودوارد با ترامپ
تحلیل مصاحبه وودوارد با ترامپ

باب و گروهی از دانشجویانش در دانشگاه ژورنالیسم Yale به تحلیل مصاحبه اش با شخصی که آن زمان نامزد ریاست جمهوری از جبهه جمهوری خواه به شمار می رفت، یعنی دونالد ترامپ، می پردازند.

۹:۱۹
چه رویکردی باید به گزارش نویسی ژرفمندانه داشت
چه رویکردی باید به گزارش نویسی ژرفمندانه داشت

گزارش نویسی ژرفمندانه مستلزم پافشاری، تمرکز و فعالیت مداوم است. باب در مورد وقت گذاشتن روی سوژه به میزان لازم و اعتبارسنجی میدانی آنچه از تحقیقات حاصل کرده اید صحبت می کند.

۱۷:۲۳
چالش های تهیه گزارش واترگیت
چالش های تهیه گزارش واترگیت

واترگیت یک نقطه عطف در دوران حرفه ای باب به شمار می رود. در این قسمت او آموزه هایی که طی تهیه گزارش از این رویداد تاریخی بزرگ بدست آورده با شما به اشتراک می گذارد.

۱۱:۱۴
شکار اسناد
شکار اسناد

باب از اهمیت مستندسازی صحبت می کند؛ چه در مورد بدست آوردن اسناد از سایر منابع و چه مستند سازی گزارش های خودتان. او روش های مختلفی برای حصول مدارک کتبی جهت نوشتن مقاله به شما آموزش می دهد.

۸:۳۰
پیدا کردن منابع
پیدا کردن منابع

باب از دلایل افراد برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با خبرنگاران می گوید. او به شما آموزش می دهد هنگام تفحص در باب یک سوژه چطور می توانید شخص مورد نظر برای مصاحبه را ارزیابی کنید.

۹:۱۹
توسعه منابع
توسعه منابع

باب به شما آموزش می دهد که هنگام برقراری ارتباط با یک منبع آگاه چه مواردی را باید در ذهن داشته باشید. از تبیین قواعد اساسی تا اشتراک گذاری راهبردی اطلاعاتی که از قبل دارید.

۱۴:۵۹
ماجرای مارک فلت در رسوایی واترگیت
ماجرای مارک فلت در رسوایی واترگیت

باب از چگونگی برقراری ارتباط با مارک فلت می گوید، کسی که بعد ها لقب دیپ تروت را در ماجرای واترگیت گرفت.

۹:۵۰
اعتماد سازی با منابع
اعتماد سازی با منابع

نحوه اعتمادسازی با منابع آگاه یکی از ارزشمند ترین آموزه هایی است که می توانید بعنوان یک خبرنگار فرا بگیرید. در این قسمت باب رویکرد خود به این مساله، از ایجاد ترس و دلهره تا حفظ حد و حدود، را توضیح می دهد.

۱۰:۳۶
گسترش فهرست منابع خود
گسترش فهرست منابع خود

به عنوان یک خبرنگار هرچه منابع بیشتری آماده و در اختیار داشته باشید، شانس بهتری برای استخراج اطلاعات ارزشمند دارید. باب روش هایی برای گسترش دامنه ی افرادی که حاضر به صحبت با شما هستند آموزش می دهد.

۱۸:۳۱
تحلیل مصاحبه وودوارد با اوباما
تحلیل مصاحبه وودوارد با اوباما

باب و گروهی از دانشجویانش در Yale به بررسی مصاحبه اش با رئیس جمهور اوباما با محوریت تصمیمات در رابطه با جنگ می پردازند.

۱۰:۵۷
نفوذ به سازمان سیا
نفوذ به سازمان سیا

شکل دادن یک رابطه طی مرور زمان یکی از مهم ترین چالش هایی است که یک خبرنگار می تواند در راستای آن تلاش کند. در این قسمت باب از نحوه برقراری ارتباط با «بیل کیسی»، رئیس وقت سازمان سیا، صحبت می کند.

۱۲:۲۷
آمادگی برای مصاحبه
آمادگی برای مصاحبه

پیش از انجام یک مصاحبه رسمی چند گام بسیار مهم را باید بردارید. باب شما را برای برداشتن این گام های آمادگی پیش از مصاحبه با خود همراه می کند؛ از تعیین بهترین مکان برای جلسه گرفته تا فرستادن یا نفرستادن سوالات مصاحبه پیش از شروع.

۱۱:۳۸
انجام مصاحبه
انجام مصاحبه

مصاحبه کردن یکی از مهم ترین جنبه های شغل خبرنگاری است. در این قسمت باب بهترین روش های عملی برای سوال پرسیدن از یک منبع را به شما آموزش می دهد.

۸:۴۱
جهت دهی به چالش های مصاحبه
جهت دهی به چالش های مصاحبه

هنگامی که با برای برملا کردن حقیقت با کسی مصاحبه می کنید، ممکن است با چالش های مختلفی مواجه شوید. باب دانسته های خود برای عبور از موانع در هنگام مصاحبه، از تحمل دشمنی و جبهه گیری گرفته تا اشاره به فریبکاری، را به شما آموزش می دهد.

۱۰:۴۷
آموخته هایی از ویراستارها
آموخته هایی از ویراستارها

باب آنچه طی سال ها همکاری با ویراستارهای برجسته، از جمله ویراستار مشهور واشنگتن پست بن بردلی، آموخته است را به اشتراک می گذارد. از ارزش تعجب برانگیز رد شدن تا اهمیت ارتباط صادقانه.

۱۳:۱۹
شکل دادن نظریه پرونده در دست تحقیق
شکل دادن نظریه پرونده در دست تحقیق

باب با استناد به نمونه هایی از گزارش های خود به بررسی برخی مشکلات رایجی که خبرنگاران هنگام شکل دادن نظریه ی پرونده با آن مواجه می شوند می پردازد.

۸:۵۸
نوشتن مقاله
نوشتن مقاله

بعد از تمام کارهای تحقیقاتی و بررسی ها، نهایتا باید سراغ نوشتن مقاله اصلی بروید. در این قسمت باب به شما آموزش می دهد که چطور آنچه با تحقیق کشف کرده اید در قالب یک مقاله ژورنالیستی جذاب و گیرا ارائه دهید.

۷:۱۶
جلا دادن مقاله
جلا دادن مقاله

باب توصیه هایی برای بهسازی مقاله خبری اصلی پس از آماده شدن پیش نویس اولیه ارائه می دهد؛ از تصمیم گیری در مورد جزئیات درج شده در مقاله گرفته تا ارزیابی واژگان مورد استفاده.

۱۶:۰۸
نشر اسرار
نشر اسرار

باب رویکرد خود به نشر اسرار را توضیح می دهد؛ او بخصوص در مورد اطلاعاتی که شامل امنیت عمومی، امنیت ملی، و اطلاعات دولتی می شود صحبت می کند.

۱۱:۳۸
یادگیری از اشتباهات
یادگیری از اشتباهات

باب آموزه های ارزشمند که طی سال ها کار خبرنگاری حرفه ای از اشتباهات خود یاد گرفته است را به اشتراک می گذارد.

۶:۵۷
وضعیت ژورنالیسم
وضعیت ژورنالیسم

باب در مورد تحولی که اینترنت در گستره ی ژورنالیسم ایجاد کرده صحبت می کند. او خبرنگاران را تشویق به مبارزه برای پی بردن به حقیقت، حتی در برابر حمله های رسانه ای، می کند.

باب وودوارد

آموزش خبرنگاری

زمانی که باب وودوارد سرنوشت ملتی را تغییر داد تنها ۲۹ سال داشت. گزارشی که وی در مورد واترگیت با کارل برنستین انجام داد کمک زیادی به افشای فساد ریاست جمهوری نیکسون کرد. او که دارای دو جایزه Pulitzer و هجده کتاب پرفروش است، اکنون اولین کلاس آنلاین خود را برای تمام کسانی که به دنبال حقیقت هستند برگزار می کند. چگونگی تفحص در ماجرا، مصاحبه با منابع و نوشتن خبر را درک کنید. شاید ماجرای تاریخ ساز بعدی به قلم شما باشد.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  آموزش خبرنگاری توسط باب وودوارد را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross