پیشنمایش کلاس

مسترکلاس آشپزی با آلیس واترز

از طریق موسس رستوران Chez Panisse و برنده جایزه جیمز بیرد، در بیش از ۱۶ مبحث آموزشی، طبخ خوراکی های فصلی را در خانه یاد بگیرید.

برنامه درسی
درباره استاد
دیدگاه کاربران
خرید کلاس
۳ ساعت ۴۷ دقیقه
۱۷ قسمت
77 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی

کتاب کار کلاس

یک کتاب آشپزی همراه با کلاس‌ها ارائه می‌شود که جمع‌بندی دروس، دستورالعمل‌های آشپزی و همچنین نکات مکمل درسی می‌شود.

این کتاب کار 77 صفحه است.

جهت دریافت کتاب کار یکی از اشتراک های سه ماهه، شش ماهه، یکساله و یا کلاس را به صورت جداگانه تهیه نمایید.
۲:۴۵
فلسفه آلیس در مورد غذا
فلسفه آلیس در مورد غذا

آلیس را در آشپزخانه خانه خودش ملاقات کنید و فلسفه اش در مورد غذا را بشنوید. او به شما طرز آشپزی غذاهای لذیذ، آنی و هماهنگ با طبیعت را آموزش می دهد.

۹:۱۳
فروشگاه مزرعه دار
فروشگاه مزرعه دار

آلیس به شما آموزش می دهد چگونه یک خریدار آگاه و کاربلد در بازار اصلی میوه و تر بار یا سبزی فروشی باشید. توصیه های آلیس برای انتخاب مواد اولیه، شامل سوال های مناسبی که باید از مغازه دار یا مزرعه دار پرسیده شود، را بشنوید.

۱۹:۳۹
یک ناهار با سبزیجات
یک ناهار با سبزیجات

آلیس طرز تهیه و پخت یک ناهار هندی را با استفاده از مواد اولیه ای که در سبد خرید خود دارید آموزش می دهد. آماده سازی سبزیجات به سه روش مختلف را بیاموزید و بلافاصله به آشپزخانه خود بروید و غذا را آماده کنید.

۱۱:۰۰
ابزار ضروری آشپزخانه از دید آلیس
ابزار ضروری آشپزخانه از دید آلیس

دیدگاه آلیس در مورد مواد اولیه و وسایل آشپزخانه بدین صورت است: هرچه کمتر بهتر! آلیس ابزار و وسایل مورد نیاز خود در آشپزخانه را به شما نشان داده و از شما دعوت می کند کلکسیون وسایل خود را بر اساس کاربرد و زیبایی شکل دهید.

۲۴:۲۸
یک انبار آذوقه مجهز
یک انبار آذوقه مجهز

آلیس به شما طرز انتخاب بهترین مواد اولیه لازم جهت تجهیز انبار آذوقه (آبدارخانه) خودتان را آموزش می دهد. او در مورد هفت غذای مختلف که با استفاده از انبار آذوقه خود تهیه می شود صحبت می کند. از جمله این غذاها پاستای رسیدن به خانه است؛ غذایی که هنگام رسیدن به خانه بعد از یک سفر طولانی و با یخچال خالی می توانید درست کنید.

۳۰:۰۷
پخت و پز با مواد موجود: عناصر اصلی آلیس
پخت و پز با مواد موجود: عناصر اصلی آلیس

انبار آذوقه (آبدارخانه) منحصر بفرد آلیس شامل آیتم هایی است که خودش در طول هفته به تهیه و ترکیب آن ها می پردازد. طرز تهیه اقلام اصلی آبدارخانه مورد نظر آلیس، یعنی ترشی های سریع، سبزیجات تف داده شده با روغن کم، و پنکیک جو دو سر.

۸:۳۰
برگ های سبز، گیاهان چاشنی و گیاهان معطر
برگ های سبز، گیاهان چاشنی و گیاهان معطر

گیاهان تازه و با طراوت از عناصر اصلی در آشپزی آلیس هستند. طرز استفاده او از گیاهان کم مزه و پر مزه برای غذاهای مختلف را بیاموزید. همینطور بیاموزید که چطور می توان از کل یک گیاه، و نه فقط برگ آن، برای پخت غذا استفاده کرد.

۹:۲۶
آشپزی با استفاده از باغچه خانگی تان
آشپزی با استفاده از باغچه خانگی تان

آلیس طرز تهیه یکی از متنوع ترین سس های مورد علاقه خود، یعنی سالسا ورده، را به شما آموزش می دهد. آلیس نسخه شخصی خود از این سس را، که با موسیر خیس خورده، تهیه می شود به شما می آموزد. همینطور روش هایی گوناگون برای ارائه این سس همراه با گوشت، سبزیجات و ماهی را بیان می کند.

۹:۵۶
تهیه یک سالاد زیبا
تهیه یک سالاد زیبا

از دید آلیس، تهیه یک سالاد می تواند به اندازه مصرف آن لذت بخش باشد. با روش آلیس برای شستن کاهو و طرز تهیه سالاد موسکلون آشنا شوید.

۱۰:۴۸
آشپزی به سبک Chez Panisse: گالت
آشپزی به سبک Chez Panisse: گالت

آلیس طرز تهیه یکی از دسرهای روزمره رستوران شه پانیس یعنی گالت را به شما آموزش می دهد. بیاموزید که چطور با تهیه یک خمیر شیرینی پزی مناسب می توان پوسته ای ترد و تکه تکه روی دسر ایجاد کرد.

۱۵:۴۸
آشپزی به سبک Chez Panisse: راویولی
آشپزی به سبک Chez Panisse: راویولی

طرز تهیه خمیر پاستای با تخم مرغ را بیاموزید؛ خمیری که می توان با آن هرگونه پاستایی را پخت. سپس از همان خمیر برای تهیه یک ریکوتا راویولی همراه با قارچ به سبک شه پانیس استفاده کنید.

۱۵:۰۶
با ریتم طبیعت همگام شوید
با ریتم طبیعت همگام شوید

شاخص ترین دسر در رستوران شه پانیس ناآراسته ترین آن ها، یعنی کاسه میوه است. آلیس طرز درگیر کردن تمام حواستان برای سنجش رسیده بودن میوه و انتخاب بهترین میوه ها در فصل مناسب را به شما آموزش می دهد.

۱۵:۳۰
سرو کردن شام با مواد تازه
سرو کردن شام با مواد تازه

آماده سازی منوی مخصوص مهمانی آلیس را با یک مرحله پخت کوتاه لحظه آخری روی آتش یا شعله گاز به پایان برسانید. سپس در بشقاب چیدن و سرو هر یک از سه مرحله را بیاموزید.

۱۲:۳۲
بازگشتن سر میز
بازگشتن سر میز

یک سفر به فرانسه آلیس را در مسیر خود از شام های یخ زده ی دوران کودکی اش به بنیان گذاری سبک از مزرعه به روی میز رساند. راجع به این مسیر بیش تر بدانید.

۲۳:۵۸
آماده سازی شام با مواد تازه
آماده سازی شام با مواد تازه

یک سفر به فرانسه آلیس را در مسیر خود از شام های یخ زده ی دوران کودکی اش به بنیان گذاری سبک از مزرعه به روی میز رساند. راجع به این مسیر بیش تر بدانید.

۴:۳۰
قدرت غذا
قدرت غذا

آلیس پنج اصل اساسی پروژه ی حیاط مدرسه ی خوردنی خود را تشریح می کند. او به شما نشان می دهد که غذا می تواند یک آموزگار تاثیرگذار و قدرتمند باشد. او شما را تشویق به ادامخ مسیر خود در یادگیری مواد خوراکی، از طریق خرید و پخت مداوم، می کند. همواره به یاد داشته باشید که غذا ارزشمند است.

۴:۱۹
تخم مرغ در قاشق به سبک آلیس
تخم مرغ در قاشق به سبک آلیس

اکنون که با رویکرد آلیس به آشپزی خانگی آشنا شده اید، او شما را برای اجرای یکی از ساده ترین غذا ها با استفاده از یک تخم مرغ و نان تست به چالش می کشد.

آلیس واترز

آموزش آشپزی

وقتی او رستوران برجسته ی Cheze Panniese را تاسیس کرد، مواد اولیه ارگانیک مورد استفاده او آغازگر یک تحول بزرگ بود و موجب شد جایزه جیمز بیرد را برای آشپز ممتاز برنده شود.علاوه بر این او نویسنده ای خبره در زمینه آشپزی است و بیش از ۱۰ عنوان کتاب منتشر شده دارد. آلیس درب های آشپزخانه ی خانگی خود را به روی شما می گشاید تا به شما طرز انتخاب مواد اولیه فصلی، آشپزی سالم و وعده های غذایی خوش رنگ و لعاب را بیاموزد و زندگی شما را با تغییر غذایی که در خانه می پزید متحول سازد.

پاسخ پرسش های پرتکرار

  با دیگر دانشجویان گفتگو کنید

  به انجمن بپیوندید تا در درس ها عمیق تر شوید، با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و از کار خود بازخورد بگیرید.

  به انجمن بپیوندید
  اشتراک
  اطلاع از
  بازخوردهای درون متنی
  نمایش تمامی دیدگاه ها

  آموزش آشپزی توسط آلیس واترز را امروز شروع کنید

  119 تومان
  دسترسی همیشگی به نسخه آنلاین
  دسترسی آفلاین برای یکسال
  دسترسی به کتاب کار
  خرید اشتراک تمامی کلاس ها
  شروع از 199 تومان
  با خرید اشتراک به تمامی کلاس ها دسترسی خواهید داشت
  فقط یک قدم فاصله دارید
  این کلاس را هدیه دهید
  119 تومان
  برای آن هایی که دوستشان دارید
  تغییر را رقم بزنید
  پشتیبانی
  cross