خرید اشتراک یک ماهه فقط ۴۹۰۰۰ تومان/ دسترسی به بیش از ۹۹ کلاس/زیرنویس فارسی تخصصی/کتاب کار
سبد خرید

کریس هدفیلد

آموزش فضانوردی

خرید جداگانه این کلاس
پیشنمایش کلاس
تماشای قسمت اول
۷ ساعت ۴۸ دقیقه
۲۹ قسمت
97 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی
۲:۴۲
آشنایی با کریس هدفیلد
کریس هدفیلد، یک فضانورد بازنشسته و فرمانده سابق ایستگاه فضایی بین المللی است. کریس در اولین کلاس آنلاین خود در مورد چیره شدن بر غیرممکن ها و اکتشاف فضا صحبت می کند.
۱۹:۵۰
آموزش فضانورد
برای تبدیل شدن به یک فضانورد، باید تبدیل به یک متخصص در همه زمینه ها شوید. کریس هدفیلد به بیان تمام زمینه های کاری یک فضانورد، از آموزش فضانوردی گرفته تا مهارت های رهبری برای بقا تحت شرایط سخت می پردازد.
۲۰:۴۲
راکت ها چگونه کار می کنند
کریس به توضیح عملکرد بخش های اساسی یک راکت، اصول فیزیکی پرتاب یک فضاپیما به بیرون از جو زمین، و سیر تحولی راکت ها از هر ماموریت به ماموریت دیگر می پردازد.
۱۴:۱۱
پرتاب چه حسی دارد
تنها چند صد انسان تا کنون به فضا پرواز کرده اند. کریس به توضیح احساسات یک فضانورد در روز پرتاب و حالت جسمانی وی هنگام ترک زمین می پردازد.
۶:۴۱
نیروی پسای اتمسفر
کریس به تجزیه و تحلیل معادله نیروی پسا پرداخته و چگونگی طراحی راکت ها برای چیره شدن بر بزرگ ترین مانع پرتاب به فضا، یعنی اتمسفر، را توضیح می دهد.
۲۳:۵۱
مکانیک مداری
کریس با بیان مثال هایی آشنا، همچون رانندگی با ماشین و پریدن از روی تخته شیرجه، قوانین مکانیک مداری و تاثیر آن بر ناوبری در پروازهای فضایی را توضیح می دهد.
۲۰:۵۹
سوخت و نیروی محرکه
کریس به تشریح نکات مثبت و منفی انواع مختلف سوخت راکت ها، همچون سوخت های مایع، سوخت جامد و گازهای یونیزه شده می پردازد.
۱۸:۱۹
راکت ها: بهای اکتشاف
راکت ها و پرواز فضایی به معنی واقعی کلمه خطرناک هستند. طرز کنار آمدن فضانوردان با ترس و تراژدی را، درست مانند آنچه بعد از مرگ دوست کریس برایش پیش آمد، بیاموزید.
۱۹:۴۲
فضاپیما ها: طراحی کپسول
همچنان که کریس به تحلیل طراحی فضاپیماهای آپولو، جمینی، فرودگر قمری و سویوز می پردازد، با نکات مثبت و منفی مدل کپسولی برای انتقال انسان به فضا آشنا شوید.
۱۸:۳۳
فضاپیماها: شاتل ها و فراتر
دو سوم از کسانی که تا کنون به فضا رفته اند سوار بر شاتل فضایی به آنجا رسیده اند. کریس به بررسی طراحی شاتل، تاثیر قابلیت استفاده مجدد و سیر تحول فضاپیماها در طول زمان می پردازد.
۱۳:۳۵
فضاپیماها: سیستم های ناوبری و متغیرهای انسانی
با روش استفاده فضانوردان از ستاره ها، سیارات و ابزارها برای درک موقعیت مکانی فضاپیمای خود، جهت گیری آن و مسیر پیش گرفته آن آشنا شوید.
۲۱:۰۴
فضاپیماها: هدایت به سمت ایستگاه فضایی بین المللی
درست مثل رقص باله توسط یک فیل! کریس شما را با فرایند رساندن فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی، پهلو گیری، و آغاز ماجراجویی درست روی بزرگ ترین لابراتوار در آسمان آشنا می کند.
۲۲:۲۴
ایستگاه فضایی بین المللی: طرح اولیه، طراحی و ساخت
ساخت ایستگاه فضایی بدون گرد هم آمدن تیم هایی از سراسر دنیا امکار پذیر نبود. کریس به بیان جزئیات ساخت ایستگاه فضایی بین المللی و بیان مفهوم اکتشاف اشتراکی می پردازد.
۱۲:۳۹
ایستگاه فضایی بین المللی: سیستم های پشتیبانی حیات
در مورد سیستم های مختلفی که فضانوردان را در ایستگاه فضایی بین المللی زنده نگه می دارند و همینطور تحول و تکامل کارکرد این سیستم ها همزمان با فراتر رفتن انسان ها در فضا بیشتر بدانید.
۱۳:۰۲
ایستگاه فضایی بین المللی: آزمایش ها
کریس به برخی آزمایش هایی که هم اکنون در ایستگاه فضایی در حال انجام هستند اشاره نموده و توضیح می دهد که چطور فضانوردان طرز انجام آزمایش ها را به نمایندگی از دانشمندان روی زمین می آموزند.
۱۱:۲۳
فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی
کریس به توضیح افتخار و مسئولیت بزرگ فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی، رده بندی اولویت های رهبری پرداخته و آنچه برای انجام مناسب چنین مسئولیت سنگین و ویژه ای نیاز است را توضیح می دهد.
۱۰:۰۳
آموزش و یادگیری: تک صفحه ای ها
آماده شدن برای پرواز فضایی به معنی فراگیری حجم بسیار زیادی از اطلاعات است. با روش کریس برای استفاده از مجموعه ای از خلاصه های تک صفحه ای برای به خاطر سپردن طرز کار با سیستم های پیچیده طی پروازهای فضایی خود آشنا شوید.
۱۸:۴۵
سیر تکاملی و عملیات کنترل ماموریت
بی دلیل نبود که اولین کلمات مخابره شده از سطح ماه خطاب به کنترل ماموریت بود. با روش کار کنترل ماموریت و نقش حیاتی آن در موفقیت ماموریت های فضایی آشنا شوید.
۱۷:۵۷
لباس مخصوص راهپیمایی فضایی
کریس به توضیح کامل EMU (واحد متحرک بیرون از وسیله) پرداخته و بیان می کند که چطور این لباس می تواند فضانوردان را حین راهپیمایی های فضایی زنده نگه دارد.
۱۴:۲۹
راهپیمایی فضایی
کریس با توصیف نقش مهم تیم های پشتیبانی روی زمین و همینطور داخل فضاپیما، به بیان چالش های جسمانی و ذهنی راهپیمایی فضایی می پردازد.
۱۷:۳۲
آموزش راهپیمایی فضایی
کریس به توضیح تجربیات شخصی خود در مسیر یادگیری راهپیمایی فضایی در شبیه سازی های زیرآب پرداخته و تاکید ویژه ای روی کسب اعتماد به نفس در مانوور و نظارت بر عملکرد لباس مخصوص دارد.
۱۶:۱۵
راهپیمایی فضایی: فضا و دیدگاه
با نگاه کردن از بالا به کره زمین چه می توان فهمید؟ کریس تاثیر پروازهای فضایی بر دیدگاه ما انسان ها را توضیح داده و همینطور چگونگی کاربرد این پروازها برای حفظ و نگهداری زمین و انسان را بیان می کند.
۱۹:۲۱
آموزش و یادگیری: شبیه سازی ها
کریس ساز و کار شبیه سازی ها را به شما آموخته و در مورد طرز فکری که باید برای فراگیری هرچه بیش تر از شبیه سازی داشته باشید، و همینطور چگونگی آماده سازی فضانوردان برای بدترین شرایط صحبت می کند.
۲۰:۰۷
چگونه به مریخ برسیم
کریس به بیان چالش های فنی و اجتماعی موجود برای رسیدن به مریخ، شامل مسیر ایده آل پرواز، اصول فیزیکی کاهش سرعت در نزدیکی مریخ و فرود روی آن، و همینطور ریسک زندگی انسان برای رسیدن به مریخ می پردازد.
۱۶:۰۷
زندگی روی سیاره ای دیگر
کریس نیازها و ملزمات ابتدایی برای زندگی روی یک سیاره دیگر را توضیح می دهد. در مورد ملزومات پرورش غذا روی مریخ، محافظت از خودمان در برابر المان های محیطی و وفق دادن خود با جاذبه بیش تر بدانید.
۷:۱۲
بهره گیری از منابع موجود در محل
اگر بتوانیم به سلامت به مریخ برسیم، بهره گیری از منابع موجود در محل می تواند به زنده ماندن ما در آنجا کمک کند. کریس به تجزیه و تحلیل فرایند ساباتیه برای ساخت هیدروژن، اکسیژن و متان روی مریخ می پردازد.
۱۵:۰۵
کاوش در مریخ، زمین شناسی و ستاره زیست شناسی
کریس توضیح می دهد که چطور زندگی روی مریخ می تواند درک ما ار جهان هستی را عمیق تر کرده و جایگاه ما در آن را نشان دهد. با فرایند کار با ربات ها برای ساخت یک پایگاه روی مریخ آشنا شوید.
۱۱:۳۳
نتیجه گیری: آینده اکتشافات
کریس در سخن های پایانی خود به صحبت در مورد ماهیت چرخه ای اکتشافات انسانی و جایگاه زمین در فضای بیکران می پردازد.
۲۴:۰۱
سرگذشت کریس
کریس داستان شخصی خود در مسیر تبدیل شدن به یک فضانورد را تعریف نموده و توصیه هایی در مورد رسیدن به اهداف شخصی، فارغ از هرآنچه زندگی سر راهتان قرار بدهد، ارائه می کند.

چه مواردی در 
اشتراک سالیانه وجود دارد؟

تمام ۸۵+ کلاس ها و دسته بندی ها

کلاس های صوتی

بزودی

دانلود و تماشای آفلاین در ویندوز، مک و اندروید

کتاب کار PDF برای تمامی کلاس ها

تماشا روی دسکتاپ، گوشی و یا تلوزیون

کلاس های جدید در هر ماه

پاسخ پرسش های متداول

دوره رایگان

دوره رایگان چگونه است؟

مستر کلاس را با دوره رایگان ۲۴ ساعته امتحان کنید. شما می توانید در طول دوره آزمایشی به قسمت های از MasterClass، از جمله چند قسمت از کلاس ها، مرور کتاب های کار و موارد دیگر دسترسی داشته باشید. اگر از دوره آزمایشی رایگان لذت بردید ، می توانید در پایان دوره در اشتراک سالانه مشترک شوید یا در یک کلاس دلخواه ثبت نام کنید. کافیست در مسترکلاس عضو شوید و در دوره آزمایشی شرکت کنید. مطلقا هیچ هزینه ای به شما تعلق نمی گیرد.

چه کسی واجد شرایط شرکت در دوره رایگان است؟

در صورتی که اولین بار است که با مسترکلاس آشنا می شوید، می توانید در دوره آزمایش رایگان ثبت نام کنید. اگر پیش ازین دوره آزمایشی را امتحان کرده اید؛ در کلاسی ثبت نام کرده اید و یا مشترک بوده اید، دیگر واجد شرایط نیستید.

برای اطلاعات بیشتر ، شرایط ما را بررسی کنید.

عمومی

مسترکلاس چیست؟

مسترکلاس یک بستر آموزش آنلاین است که امکان دیدن صدها درس ویدئویی که توسط 90+ از برترین های جهان تدریس شده است را برای همگان فراهم می آورد.

چه در شغل و رهبری ، چه عکاسی ، آشپزی ، نوشتن ، بازیگری ، موسیقی ، ورزش و موارد دیگر ، MasterClass تجربه یادگیری آنلاین کلاس جهانی را ارائه می دهد. دروس ویدیویی در هر زمان و هر کجا، در تلفن هوشمند ، رایانه شخصی ، تلوزیون هوشمند و پخش کننده های رسانه ای قابل مشاهده است.

چه چیزی در اشتراک گنجانده شده است؟

اشتراک ها شامل دسترسی به فهرست باورنکردنی 90+ کلاس که توسط بهترین های جهان در زمینه های آشپزی ، رهبری ، عکاسی ، نویسندگی و موارد دیگر آموزش داده می شود، است.

هر کلاس شامل حدود ۲۰ درس ویدیویی که به طور متوسط هر کدام ​​۱۰ دقیقه زمان داشته و یک کتاب کار برای مرور نکات است. شما همچنین می توانید به برنامه های سیستم عامل ویندوز و مک ما ، درس های آفلاین ، خبرنامه اعضا و انجمن پویای دانشجویان در سراسر جهان دسترسی پیدا کنید.

از کجا می توانم تماشا کنم؟

با مسترکلاس می توانید در هر زمان و هر مکان ، از جمله تلفن های هوشمند ، رایانه شخصی ، تلوزیون های هوشمند و پخش کننده های رسانه ای همراه با ترافیک نیم بها، یاد گرفته و از آن ها الهام بگیرید. شما حتی می توانید دروس مورد علاقه خود را به صورت درون برنامه ای روی ویندوز، مک و اندروید بارگیری کنید و به صورت آفلاین تماشا کنید.

* ویدئوها فقط در سیستم عامل ویندوز ، مک و اندروید قابل دانلود بوده و برای مشترکین سالیانه در دسترس خواهد بود.

کدام کلاس ها برای من مناسب است؟

MasterClass کلاس های 90+ را در زمینه های مختلف از جمله تجارت و رهبری ، عکاسی ، آشپزی ، نویسندگی ، بازیگری ، موسیقی ، ورزش و موارد دیگر ارائه می دهد. هر کلاس به گونه ای طراحی شده است که برای افراد کم تجربه و دانش آموزان پیشرفته به طور یکسان قابل دسترسی باشد. با ارائه کلاس های جدید به طور منظم ، می توانید مهارت های عملی را بیاموزید ، احساسات جدیدی را تجربه کنید و الهام روزمره را بدست آورید.

هزینه و پرداخت

هزینه MasterClass چقدر است؟

اشتراک ها به صورتی طراحی شده اند تا امکان دسترسی به محتوا را برای همگان فراهم کنند. با توجه به امکاناتی که در هر اشتراک موجود است،هزینه های متفاوتی برای آن ها در نظر گرفته شده است.
خرید هر کدام از اشتراک ها، دسترسی نامحدود به همه کلاس ها و کلاس های جدید که ارائه خواهد شد را فراهم می کند.

مدت دسترسی به کلاس ها چگونه است؟

مدت زمان دسترسی به کلاس ها با توجه به انتخاب هر کدام از اشتراک ها متفاوت است. دسترسی به کلاس هایی که در اشتراک سالیانه بر روی رایانه دانلود می شوند نیز 365 روز خواهد بود.

ضمانت بازگشت وجه چگونه است؟

مسترکلاس از لحاظ کیفی و کمی،اصالت تمامی ویدئو ها، زیرنویس های فارسی و انگلیسی و تمامی محتواهای موجود را ضمانت می کند. رضایت شما از محتوا از قبل توسط ما تضمین شده است.

در هر حال حاضر امکان بازگشت وجه برای هیچکدام از خرید ها امکان پذیر نمی باشد.

خرید جداگانه این کلاسخرید اشتراک تمامی کلاس ها

دسترسی به تمامی کلاس ها با خرید اشتراک/شروع از ۱۵۹ تومان ماهیانه
دسترسی همیشگی به این کلاس با خرید جداگانه این دوره/۹۹ تومان

magnifiercross