خرید اشتراک یک ماهه فقط ۴۹۰۰۰ تومان/ دسترسی به بیش از ۹۹ کلاس/زیرنویس فارسی تخصصی/کتاب کار( در دیگر اشتراک ها)
سبد خرید

گری کاسپارف

آموزش شطرنج

خرید جداگانه این کلاس
پیشنمایش کلاس
۷ ساعت ۲۰ دقیقه
۲۹ قسمت
86 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی
آشنایی با استاد جدیدتان
۴:۲۵
آشنایی با استاد جدیدتان
سبک آموزش گری درست همانند سبک بازی کردن اوست: مستقیم، پویا و جاه طلبانه. او در این قسمت به آنچه در این کلاس ارائه خواهد شد، شامل آموزشی تاثیرگذار برای بازیکنانی در سطوح مختلف، می پردازد.
اصول گری در شطرنج
۱۸:۰۸
اصول گری در شطرنج
گری به بیان مبانی فلسفه شطرنج از دید خود می پردازد تا با طرز فکر یک قهرمان شطرنج آشنا شوید.
حمله های دوبل: بخش ۱
۲۱:۱۷
حمله های دوبل: بخش ۱
حمله دوبل یک روش ساده است که گاهی می تواند بسیار مرگبار باشد. گری برای نشان دادن تاثیر و قدرت این حرکت و همینطور چگونگی مقابله در برابر آن مثال هایی بسیار پر جزئیات می آورد.
حمله های دوبل: بخش ۲
۱۶:۱۸
حمله های دوبل: بخش ۲
گری به بررسی دقیق روش حمله دوبل می پردازد تا اطلاعات عملی شما در این زمینه را افزایش دهد.
به سیخ کشیدن
۱۷:۱۸
به سیخ کشیدن
گری به قدرت هندسه ایمان دارد. او به شما نشان می دهد که چطور با چنین چینشی می توانید بهترین نتیجه را حتی از ضعیف ترین مهره های خود بگیرید.
حمله های آشکار شده
۱۵:۵۹
حمله های آشکار شده
بی توجهی به یک حمله آشکار شده می تواند عواقبی ناگوار داشته باشد. گری نشان می دهد که چطور حتی بهترین بازیکنان شطرنج دنیا هم ممکن است به این نوع حمله بی توجهی کنند.
پین ها
۱۶:۲۹
پین ها
همه پین ها برابر نیستند. برای درک تاثیرگذاری پین ها (قفل ها) باید تاثیر برهم زدن مهره های حریف، خصوصا در انتهای بازی، را درک کنید.
دفع/جذب
۲۳:۲۶
دفع/جذب
دفاع یک حرکت هماهنگ هارمونی وار بوده و برهم زدن حرکت حریف عاملی اساسی است. گری به شما نشان می دهد که چطور هدف حریف را تشخیص داده و راهی تاکتیکی برای دفاع در مقابل آن پیدا کنید.
تداخل
۱۳:۴۱
تداخل
به محض اینکه مهره حریف توانایی دفاع خود را از دست بدهد، همانجاست که باید حمله را شکل دهید.
بار اضافی
۱۲:۵۳
بار اضافی
نابود کننده ترین حالت بار اضافی (اورلود) زمانی است که یک مهره باید انتظار حمله از چند جهت را داشته باشد. گری حرکتی را برای شما مثال می زند که باعث شد حریفش رسما از روی صندلی بپرد.
معاوضه های برنده
۱۱:۴۰
معاوضه های برنده
معاوضه مهره ها با یکدیگر صرفا به معنی حذف یکی از دو مهره با ارزش یکسان نیست. همین معاوضه می تواند در پایان بازی باعث برتری و برنده شدن در بازی باشد که به نظر باخته می رسید.
حرکت های آخر - بخش ۱
۲۱:۳۶
حرکت های آخر - بخش ۱
طبق تجربه گری حرکت آخر لزوما آخرین حرکت مهیج نیست. او به شما خلوص و خلاقیت موجود در اینگونه حرکات، شامل دراما، شولدرینگ و زوگ وانگ، را نشان می دهد.
حرکت های آخر - بخش ۲
۱۵:۴۸
حرکت های آخر - بخش ۲
گری در ادامه توضیحاتش در زمینه حرکت های آخر به حرکت آخر سرباز، حرکت های آخر رخ، وزیر در برابر سرباز و البته شاه می پردازد. با اینکه ممکن است شاه در اواسط بازی کند و ضعیف به نظر برسد، برای مرحله آخر نقشی حیاتی دارد.
حرکت های آخر - بخش ۳
۱۴:۳۲
حرکت های آخر - بخش ۳
به عقیده گری معجزات زمانی رخ می دهند که بدانید چطور آن ها را بوجود آورید. با اینکه بیشتر بازیکنان زمان زیادی را صرف شروع بازی می کنند، شما می توانید با بررسی فرصت هایی که در انتهای بازی دارید معجزه رقم بزنید.
حرکت های آغازین - بخش ۱
۱۴:۰۲
حرکت های آغازین - بخش ۱
گری در کودکی با اجرای حرکت e4 شگفتی ساز شد و در مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال و همینطور زیر ۲۰ سال جهان از همین شگرد برای قهرمانی استفاده کرد. با چگونگی شکل گرفتن این شگرد آشنا شوید.
حرکت های آغازین - بخش ۲
۲۰:۳۸
حرکت های آغازین - بخش ۲
اگر حریفتان با حرکت آغازین شما بازی را شروع کند چه می شود؟ چطور می توانید یک حرکت آغازین مناسب از هر دو نظر روانی و راهبردی پیدا کنید؟ آیا چیزی بعنوان توصیه عمومی برای شروع بازی وجود دارد؟
حرکت های آغازین - بخش ۳
۱۱:۲۱
حرکت های آغازین - بخش ۳
گری بسیاری از حرکت های آغازین فراموش شده را احیا نموده و بیش از ۲۰ هزار سبک مختلف را از خود بر جای گذاشته است. به عقیده او هنوز هم جا برای ایده های جدید وجود دارد.
بازی همزمان
۵۳:۱۰
بازی همزمان
گری را در حال انجام یک بازی ۳۰ دقیقه به صورت همزمان با سه بازیکن با امتیازات جهانی ۱۲۶۶، ۱۵۱۵ و ۲۱۰۳ ببینید.
بازی جیسون
۶:۴۳
بازی جیسون
«دیگه چه کاری ازت برمیاد؟» گری به بررسی حرکات جیسون پرداخته و به سوالات حریفش در مورد تغییراتی که می تواند روی بازیش اعمال کند پاسخ می دهد.
بازی مالی
۶:۰۴
بازی مالی
به نظر می رسید کل ارتش به سمت من حمله ور شده است. مالی بازی را با یک حرکت سیسیلی آغاز نموده و گری پاسخش می دهد. گری در مورد روند بازی از آنجا به بعد توضیح داده و از حرکاتی که مالی می توانست برای آزار دادن او استفاده کند می گوید.
بازی دنیس
۹:۰۸
بازی دنیس
نه اون خط رو ندیدم. گری به خطی اشاره می کند که دنیس به آن بی توجهی کرده و نشان می دهد که چطور بدون اینکه کار خاصی انجام دهد توهم حمله از جهتی مشخص را بوجود آورده است.
حرکت آغازین
۲۰:۵۳
حرکت آغازین
گری به بررسی و تحلیل حرکت آغازین خود در برابر Vishy Anandدر سال 1995 می پردازد. او در این زمینه به بررسی یک اشتباه تعیین کننده، حملات قدرتمند، درونمایه های تاکتیکی، و یک حرکت قدرتمند و بی سر و صدا که در مراحل ابتدایی بازی صورت گرفت می پردازد.
بررسی موردی: حرکت آخر
۱۸:۲۴
بررسی موردی: حرکت آخر
گری روی حرکات آخر سرباز و غوغایی که می تواند به پا کند می پردازد. اگر به زیبایی حرکات آخر علاقه داشته باشید می توانید سطح شطرنج خود را ارتقاء دهید.
سرگذشت کاسپاروف
۱۴:۱۲
سرگذشت کاسپاروف
حتی وقتی گری بچه بود، عدد 13 معنی بخصوصی برایش داشت. او از تحقق آن مقصد منحصر بفرد عددی و عوامل موثر در شکل گرفتن سبک خاص بازیش می گوید.
چطور تحلیل کنیم
۵:۴۶
چطور تحلیل کنیم
قهرمانان جهانی تنها از طریق تحلیل های بسیار دقیق و پر مشقت به مقام می رسند. از گری در مورد بزرگ ترین خطرات مقابله با بازیکنان مختلف بشنوید.
رایانه ها و شطرنج
۹:۱۳
رایانه ها و شطرنج
تلخی باخت گری به دیپ بلو پس از گذر سال ها کمتر شده است. او نگاهی به این شکست داشته و از مزایای تمرین با رایانه می گوید.
استقامت ذهنی
۱۷:۴۰
استقامت ذهنی
روی پوستر بالای تخت گری در دوران کودکی یک جمله از دگراندیشان شوروی نوشته شده بود: اگه تو نه، پس کی؟. گری از پایکوبی هایش پس از پیروزی در مسابقات فوق العاده دشوار می گوید. همچنین راجع به جبران اشتباهات بزرگی که همانند درد جسمانی آزار دهنده بودند صحبت می کند.
جمع بندی کلاس
۲:۴۸
جمع بندی کلاس
چه در خانه بازی کنید، چه در کلوپ یا حتی یک تورنومنت حرفه ای، تنوع سبک ها در بازی شطرنج و همینطور فرصت برای ارتقاء سطح بازی بیشمار است.
یک نوآوری مخفی
۶:۴۸
یک نوآوری مخفی
گری پس از شکست سنگین در مقابل کاپروف به تحلیل بازی خود پرداخته و در آن تغییری ایجاد کرد که تا کنون هیچوقت از آن استفاده نکرده است. در این قسمت او این روش را به شما آموزش می دهد.

چه مواردی در 
اشتراک سالیانه وجود دارد؟

تمام ۸۵+ کلاس ها و دسته بندی ها

کلاس های صوتی

بزودی

دانلود و تماشای آفلاین در ویندوز، مک و اندروید

کتاب کار PDF برای تمامی کلاس ها

تماشا روی دسکتاپ، گوشی و یا تلوزیون

کلاس های جدید در هر ماه

پاسخ پرسش های متداول

دوره رایگان

دوره رایگان چگونه است؟

مستر کلاس را با دوره رایگان ۲۴ ساعته امتحان کنید. شما می توانید در طول دوره آزمایشی به قسمت های از MasterClass، از جمله چند قسمت از کلاس ها، مرور کتاب های کار و موارد دیگر دسترسی داشته باشید. اگر از دوره آزمایشی رایگان لذت بردید ، می توانید در پایان دوره در اشتراک سالانه مشترک شوید یا در یک کلاس دلخواه ثبت نام کنید. کافیست در مسترکلاس عضو شوید و در دوره آزمایشی شرکت کنید. مطلقا هیچ هزینه ای به شما تعلق نمی گیرد.

چه کسی واجد شرایط شرکت در دوره رایگان است؟

در صورتی که اولین بار است که با مسترکلاس آشنا می شوید، می توانید در دوره آزمایش رایگان ثبت نام کنید. اگر پیش ازین دوره آزمایشی را امتحان کرده اید؛ در کلاسی ثبت نام کرده اید و یا مشترک بوده اید، دیگر واجد شرایط نیستید.

برای اطلاعات بیشتر ، شرایط ما را بررسی کنید.

عمومی

مسترکلاس چیست؟

مسترکلاس یک بستر آموزش آنلاین است که امکان دیدن صدها درس ویدئویی که توسط 90+ از برترین های جهان تدریس شده است را برای همگان فراهم می آورد.

چه در شغل و رهبری ، چه عکاسی ، آشپزی ، نوشتن ، بازیگری ، موسیقی ، ورزش و موارد دیگر ، MasterClass تجربه یادگیری آنلاین کلاس جهانی را ارائه می دهد. دروس ویدیویی در هر زمان و هر کجا، در تلفن هوشمند ، رایانه شخصی ، تلوزیون هوشمند و پخش کننده های رسانه ای قابل مشاهده است.

چه چیزی در اشتراک گنجانده شده است؟

اشتراک ها شامل دسترسی به فهرست باورنکردنی 90+ کلاس که توسط بهترین های جهان در زمینه های آشپزی ، رهبری ، عکاسی ، نویسندگی و موارد دیگر آموزش داده می شود، است.

هر کلاس شامل حدود ۲۰ درس ویدیویی که به طور متوسط هر کدام ​​۱۰ دقیقه زمان داشته و یک کتاب کار برای مرور نکات است. شما همچنین می توانید به برنامه های سیستم عامل ویندوز و مک ما ، درس های آفلاین ، خبرنامه اعضا و انجمن پویای دانشجویان در سراسر جهان دسترسی پیدا کنید.

از کجا می توانم تماشا کنم؟

با مسترکلاس می توانید در هر زمان و هر مکان ، از جمله تلفن های هوشمند ، رایانه شخصی ، تلوزیون های هوشمند و پخش کننده های رسانه ای همراه با ترافیک نیم بها، یاد گرفته و از آن ها الهام بگیرید. شما حتی می توانید دروس مورد علاقه خود را به صورت درون برنامه ای روی ویندوز، مک و اندروید بارگیری کنید و به صورت آفلاین تماشا کنید.

* ویدئوها فقط در سیستم عامل ویندوز ، مک و اندروید قابل دانلود بوده و برای مشترکین سالیانه در دسترس خواهد بود.

کدام کلاس ها برای من مناسب است؟

MasterClass کلاس های 90+ را در زمینه های مختلف از جمله تجارت و رهبری ، عکاسی ، آشپزی ، نویسندگی ، بازیگری ، موسیقی ، ورزش و موارد دیگر ارائه می دهد. هر کلاس به گونه ای طراحی شده است که برای افراد کم تجربه و دانش آموزان پیشرفته به طور یکسان قابل دسترسی باشد. با ارائه کلاس های جدید به طور منظم ، می توانید مهارت های عملی را بیاموزید ، احساسات جدیدی را تجربه کنید و الهام روزمره را بدست آورید.

هزینه و پرداخت

هزینه MasterClass چقدر است؟

اشتراک ها به صورتی طراحی شده اند تا امکان دسترسی به محتوا را برای همگان فراهم کنند. با توجه به امکاناتی که در هر اشتراک موجود است،هزینه های متفاوتی برای آن ها در نظر گرفته شده است.
خرید هر کدام از اشتراک ها، دسترسی نامحدود به همه کلاس ها و کلاس های جدید که ارائه خواهد شد را فراهم می کند.

مدت دسترسی به کلاس ها چگونه است؟

مدت زمان دسترسی به کلاس ها با توجه به انتخاب هر کدام از اشتراک ها متفاوت است. دسترسی به کلاس هایی که در اشتراک سالیانه بر روی رایانه دانلود می شوند نیز 365 روز خواهد بود.

ضمانت بازگشت وجه چگونه است؟

مسترکلاس از لحاظ کیفی و کمی،اصالت تمامی ویدئو ها، زیرنویس های فارسی و انگلیسی و تمامی محتواهای موجود را ضمانت می کند. رضایت شما از محتوا از قبل توسط ما تضمین شده است.

در هر حال حاضر امکان بازگشت وجه برای هیچکدام از خرید ها امکان پذیر نمی باشد.

خرید جداگانه این کلاسخرید اشتراک تمامی کلاس ها

دسترسی به تمامی کلاس ها با خرید اشتراک/شروع از 4۹ تومان ماهیانه
دسترسی همیشگی به این کلاس با خرید جداگانه این دوره/۹۹ تومان

magnifiercross