خرید اشتراک یک ماهه فقط ۴۹۰۰۰ تومان/ دسترسی به بیش از ۹۹ کلاس/زیرنویس فارسی تخصصی/کتاب کار
سبد خرید

توماس کلر

آموزش آشپزی شماره ۲

خرید جداگانه این کلاس
پیشنمایش کلاس
تماشای قسمت اول
۶ ساعت ۶ دقیقه
۲۲ قسمت
105 صفحه کتاب کار
زیرنویس فارسی و انگلیسی
کیفیت 1080 واقعی
۲:۰۹
آشنایی بیشتر با توماس
به بخش دوم مسترکلاس آشپز توماس کلر برمیگردیم. او به شما خواهد گفت که چرا برگشته است و میخواهد خلاصه ای از روش هایی که قرار هست به شما یاد بدهد و روشی که با آن بتوانید از تمام آموخته هایتان استفاده کنید را بیان کند.
۱۰:۰۷
اجزای گوشت و کیفیت آن
آشپز کلر شما را با طبقه بندی و انواع برش های گوشت گاو، گوسفند و مرغ آشنا می کند. تفاوت بین گوشت خوب و درجه یک، مفهوم چربی مرمر مانند، هدف از خشک کردن گوشت در هوای آزاد و مزایای نگهداری بعد از خشک کردن و یا نگهداری در پلاستیک های خالی از هوا رو یاد بگیرید.
۱۳:۰۳
تفت دادن پایلارد مرغ
آشپز کلر این بخش را با روش های بریانی کردن گوشت با حرارت زیاد و درست کردن یک غذای متنوع و سبک که با درست کردن سس سرکه و روغن و فلفل که در بخش ۱۹ یاد می گیرید، به پایان می رساند، و همچنین به شما یاد خواهد داد که چطور یک برش باریک از گوشت را بکوبید و سریع سرخ کنید.
۹:۳۱
تفت دادن شنیسل وینی
استفاده از گوشت بالای ران گوساله و انجام تکنیک هایی که در بخش ۳ یاد گرفتید، یعنی مرغ بریانی با حرارت زیاد. آشپز کلر به شما چند فوت و فن یاد خواهد داد تا لایه های خرده نان روی گوشت حالت پوک و ترد داشته باشند و چاشنی به قدر کافی بر روی آن ها باشد.
۱۹:۱۲
مرغ سرخ کرده
آشپز کلر نحوه طبخ مرغ سرخ شده که یک هفته در میان در رستوران ویژه ی خودش سرو می کند را آموزش می دهد. و نحوه قطعه کردن مرغ و نمک سود کردن اون و سپس سرخ کردنش را بیاموزید.
۶:۰۶
نحوه کباب کردن با فر آشپزی
آشپز کلر به شما توضیحاتی کلی در مورد گوشت هایی که باید در سه جلسه ی آینده کباب کنید، خواهد داد: سه تکه گوشت گاو، دو تکه گوشت بره و یه مرغ کامل. بعد به تنظیم دمای فر می پردازد و درباره ی اهمیت پختن مواد پروتئینی در دمای مناسب با شما صحبت خواهد کرد.
۲۰:۵۶
کباب کردن سینه اردک در ماهیتابه
آشپز کلر روش پختن با حرارت مستقیم و بعد در فر گذاشتن سینه ی اردک پکین رو یاد خواهد داد که شامل چگونگی گرفتن چربی برای داشتن پوستی ترد و گوشت نیم پز می شود. و پس از آن بدست آوردن طعمی ترش به همراه کمی شیرین شدن سینه اردک را با استفاده از سس عسل و نارنج بیاموزید.
۲۱:۴۲
کباب کردن دنده گاو در ماهیتابه
گوشت دنده به عنوان یک غذای مخصوص جشن، برای تقسیم کردن بین دیگران درست شده است. و همچنین چگونگی خشک کردن گوشت دنده در هوای آزاد، روند طناب پیچی، کباب کردن و نهایتا تزئین به وسیله کره مترودوتل را یاد بگیرید.
۲۵:۲۱
کباب کردن مرغ در فر آشپزی
با استفاده از مطالبی که آشپز کلر در مورد اولین انتخاب برای شام آخر با شما درمیان می گذارد شروع به آشپزی کنید. توماس مزایای نمک سود کردن و خشک کردن گوشت در هوای آزاد را توضیح می دهد و روش طبخ مرغ در درون قابلمه همراه با سبزیجات طناب پیچی شده و در آخر کباب کردن آن را آموزش می دهد.
۱۱:۲۰
کباب کردن دنده گوسفندی با دمنده حرارتی
ترکیب اصلی، برش بخش میانی کباب دنده است و ابزار مورد نیاز هم یک مشعل گازی پروپان هست. روش های پخت اولیه ی کباب دنده را از آشپز کلر یاد بگیرید. پخت اولیه با برش هایی نیم پز به پایان می رسد.
۶:۰۳
پختن ظرف سبزیجات در حرارت کم
سرآشپز کلر اصول برشته کردن و پختن و نقش سبزیجات معطر و خواباندن گوشت در آبلیمو یا سرکه برای خوشمزه تر کردن و بهبود بافت تکه هایی از گوشت که به آرامی پخته می شوند، را آموزش می دهد.
۲۸:۲۱
پختن گوشت و سبزیجات در حرارت کم
سرآشپز کلر دستورالعمل پخت آرام گوشت دنده ی با استخوان را که ارزش صبر کردن دارد به شما می آموزد، اول سرخ کنید و بعد در مایع بجوشانید. یاد بگیرید چطور چاشنی روغن زیتون رو برای ترد کردن گوشت درست کنید.
۴۰:۳۶
پختن دنده ی استخوان دار گاو در حرارت کم
یاد بگیرید چطور خوراک کتف گاو که با سبزیجاتی مثل کرفس بیابانی، سیب و پیاز در یک قابلمه ی چدنی سنتی، طعم دار شده رو طناب پیچی کنید، علامت داغ روش بگذارید و توی فر بپزید.
۱۷:۰۶
گریل کردن گوشت گوسفند و مرغ روی هیباچی
سرآشپز کلر روش هایی برای گریل کردن انواع مواد پروتئینی با منقل هیباچی روی اجاق گاز را به شما آموزش می دهد. انتخاب سوخت مناسب و رعایت نکات ایمنی در حین گریل کردن داخل خانه را ببینید.
۸:۱۸
مایه گوشت، آب گوشت و سس گوشت
مایه ی گوشت، بخشی اساسی در رستوران های سر آشپز کلر هست. اصول تهیه ی مایه ی گوشت، از محتویات آن گرفته تا روش های بکارگیری گسترده تر از مایه ی گوشت در بسیاری از غذاها را بیاموزید.
۲۶:۰۹
مایه گوشت گوساله کباب شده
استفاده از یک زودپز برای درست کردن مایه آبدار گوشت گوساله کباب شده که ماده اصلی تشکیل دهنده بسیاری از سس ها و دستورهای پخت هست از جمله سس براون چیکن که در قسمت ۲۱ این کلاس با اون آشنا خواهید شد بیاموزید.
۱۶:۰۶
مایه مرغ سبک
مراحل جوشاندن ملایم، تصفیه، آبکشی و نگهداری از مایه ی مرغ سبکی که آشپز کلر برای پختن پاستا و ماده ی اصلی سوپ و سس ازش استفاده میکند را بیاموزید.
۳:۵۲
بررسی سس ها
آشپز کلر تعاریفی از یک سس را بیان میکند و به معمول ترین سس های فرانسوی که در کنار مواد پروتئینی سرو میشوند، نگاهی اجمالی می اندازد.
۲۴:۳۳
سس سرکه و زیتون
درست کردن انواع سس ها از جمله سس پایه ی روغن و سرکه را بیاموزید. یک سس روغن و سرکه به شکل حریره در می آید و با یک زرده ی تخم مرغ و مقداری خردل به شکل امولسیون خواهد شد.
۱۶:۰۳
سس چیکن ولوت، سس ساپریم، سس اَلمند و اَلبوفرا
آشپز کلر با استفاده از مایه ای که در قسمت ۱۷ این کلاس درست کرده اید، یعنی مایه ی مرغ سبک، درست کردن سس خانگی فرانسوی به نام velouté را آموزش می دهد.بعد از آماده سازی سس ولوت برای درست کردن سه مدل سس مختلف دیگر آماده شوید.
۳۸:۵۶
سس براون چیکن کوییک و سس چاسِر
آشپز کلر سس کوییک رو در روزهای اول افتتاح رستوران فرنچ لاندری درست کرد. چگونگی ایجاد یک طعم فوق العاده در غذا با برشته کردن تکه های مرغ، کاراملی کردن سبزیجات، لعاب دار کردن مکرر، تغلیظ و تصفیه ی آن ها را بیاموزید.
۰:۴۸
جمع بندی کلاس
توماس کلر، مستر کلاسش را با بیان چند جمله ی خردمندانه به پایان می رساند و اهمیت صبر و تمرین در ادامه ی مسیر آشپزی رو به شما یادآوری میکند.

چه مواردی در 
اشتراک سالیانه وجود دارد؟

تمام ۸۵+ کلاس ها و دسته بندی ها

کلاس های صوتی

بزودی

دانلود و تماشای آفلاین در ویندوز، مک و اندروید

کتاب کار PDF برای تمامی کلاس ها

تماشا روی دسکتاپ، گوشی و یا تلوزیون

کلاس های جدید در هر ماه

پاسخ پرسش های متداول

دوره رایگان

دوره رایگان چگونه است؟

مستر کلاس را با دوره رایگان ۲۴ ساعته امتحان کنید. شما می توانید در طول دوره آزمایشی به قسمت های از MasterClass، از جمله چند قسمت از کلاس ها، مرور کتاب های کار و موارد دیگر دسترسی داشته باشید. اگر از دوره آزمایشی رایگان لذت بردید ، می توانید در پایان دوره در اشتراک سالانه مشترک شوید یا در یک کلاس دلخواه ثبت نام کنید. کافیست در مسترکلاس عضو شوید و در دوره آزمایشی شرکت کنید. مطلقا هیچ هزینه ای به شما تعلق نمی گیرد.

چه کسی واجد شرایط شرکت در دوره رایگان است؟

در صورتی که اولین بار است که با مسترکلاس آشنا می شوید، می توانید در دوره آزمایش رایگان ثبت نام کنید. اگر پیش ازین دوره آزمایشی را امتحان کرده اید؛ در کلاسی ثبت نام کرده اید و یا مشترک بوده اید، دیگر واجد شرایط نیستید.

برای اطلاعات بیشتر ، شرایط ما را بررسی کنید.

عمومی

مسترکلاس چیست؟

مسترکلاس یک بستر آموزش آنلاین است که امکان دیدن صدها درس ویدئویی که توسط 90+ از برترین های جهان تدریس شده است را برای همگان فراهم می آورد.

چه در شغل و رهبری ، چه عکاسی ، آشپزی ، نوشتن ، بازیگری ، موسیقی ، ورزش و موارد دیگر ، MasterClass تجربه یادگیری آنلاین کلاس جهانی را ارائه می دهد. دروس ویدیویی در هر زمان و هر کجا، در تلفن هوشمند ، رایانه شخصی ، تلوزیون هوشمند و پخش کننده های رسانه ای قابل مشاهده است.

چه چیزی در اشتراک گنجانده شده است؟

اشتراک ها شامل دسترسی به فهرست باورنکردنی 90+ کلاس که توسط بهترین های جهان در زمینه های آشپزی ، رهبری ، عکاسی ، نویسندگی و موارد دیگر آموزش داده می شود، است.

هر کلاس شامل حدود ۲۰ درس ویدیویی که به طور متوسط هر کدام ​​۱۰ دقیقه زمان داشته و یک کتاب کار برای مرور نکات است. شما همچنین می توانید به برنامه های سیستم عامل ویندوز و مک ما ، درس های آفلاین ، خبرنامه اعضا و انجمن پویای دانشجویان در سراسر جهان دسترسی پیدا کنید.

از کجا می توانم تماشا کنم؟

با مسترکلاس می توانید در هر زمان و هر مکان ، از جمله تلفن های هوشمند ، رایانه شخصی ، تلوزیون های هوشمند و پخش کننده های رسانه ای همراه با ترافیک نیم بها، یاد گرفته و از آن ها الهام بگیرید. شما حتی می توانید دروس مورد علاقه خود را به صورت درون برنامه ای روی ویندوز، مک و اندروید بارگیری کنید و به صورت آفلاین تماشا کنید.

* ویدئوها فقط در سیستم عامل ویندوز ، مک و اندروید قابل دانلود بوده و برای مشترکین سالیانه در دسترس خواهد بود.

کدام کلاس ها برای من مناسب است؟

MasterClass کلاس های 90+ را در زمینه های مختلف از جمله تجارت و رهبری ، عکاسی ، آشپزی ، نویسندگی ، بازیگری ، موسیقی ، ورزش و موارد دیگر ارائه می دهد. هر کلاس به گونه ای طراحی شده است که برای افراد کم تجربه و دانش آموزان پیشرفته به طور یکسان قابل دسترسی باشد. با ارائه کلاس های جدید به طور منظم ، می توانید مهارت های عملی را بیاموزید ، احساسات جدیدی را تجربه کنید و الهام روزمره را بدست آورید.

هزینه و پرداخت

هزینه MasterClass چقدر است؟

اشتراک ها به صورتی طراحی شده اند تا امکان دسترسی به محتوا را برای همگان فراهم کنند. با توجه به امکاناتی که در هر اشتراک موجود است،هزینه های متفاوتی برای آن ها در نظر گرفته شده است.
خرید هر کدام از اشتراک ها، دسترسی نامحدود به همه کلاس ها و کلاس های جدید که ارائه خواهد شد را فراهم می کند.

مدت دسترسی به کلاس ها چگونه است؟

مدت زمان دسترسی به کلاس ها با توجه به انتخاب هر کدام از اشتراک ها متفاوت است. دسترسی به کلاس هایی که در اشتراک سالیانه بر روی رایانه دانلود می شوند نیز 365 روز خواهد بود.

ضمانت بازگشت وجه چگونه است؟

مسترکلاس از لحاظ کیفی و کمی،اصالت تمامی ویدئو ها، زیرنویس های فارسی و انگلیسی و تمامی محتواهای موجود را ضمانت می کند. رضایت شما از محتوا از قبل توسط ما تضمین شده است.

در هر حال حاضر امکان بازگشت وجه برای هیچکدام از خرید ها امکان پذیر نمی باشد.

خرید جداگانه این کلاسخرید اشتراک تمامی کلاس ها

دسترسی به تمامی کلاس ها با خرید اشتراک/شروع از ۱۵۹ تومان ماهیانه
دسترسی همیشگی به این کلاس با خرید جداگانه این دوره/۹۹ تومان

magnifiercross